Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: citren zx gasnie przy skręcie w prawo  (Przeczytany 1042 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rafał benek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen ZX
  • Miejscowość: częstochowa
citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« dnia: Październik 17, 2010, 20:48:11 »
witam mam taki problem z chwilą zapalenia rezerwy gdy skręcam w prawo na lekkim łuku samochód gaśnie i nie mogę później od palić nie chce wejść na obroty muszę go później chechłać z 15 minut.Czy to pompa.za Pomoc z góry dziekuję

  • Gość
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2010, 21:52:17 »
pompa paliwa - albo na ukończeniu albo wstawiony zamiennik (pompa znajduje się z prawej strony baku, dostęp po podniesieniu tylnej kanapy)

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2010, 19:54:36 »
Czy pompy paliwa z allegro są coś warte, czy sobie odpuścić? A jeśli nie allegro to co Arturze polecasz ASO, czy jest jeszcze inna opcja? Pytam, bo moja pompa dogorywa.

  • Gość
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2010, 21:57:49 »
z którego roku masz tego zx'a? masz tam monowtrysk czy już wielopunkt? Przy monowtrysku wymagania co do pompy są niewielkie i może warto zaryzykować jakiś tani (ale lepszy) zamiennik, jeżeli wielopunkt to musi mieć 3 bary i zamienniki nie wyrabiają tego.

oryginał jest strasznie drogi (do mnie 1300zł z obudową, ale z tego co wiem Artur do brambora jakimś cudem kupił za 300 pare, więc może zapytaj jego), najlepiej znaleźć używany oryginał, ewentualnie zaryzykować z tym zamiennikiem.. ale oszczędzając może być tak, że będziesz musiał jeździć ciągle z min. 1/4 baku żeby nie przerywało.. chociaż jak masz monowtrysk to nie powinno mieć to miejsca.

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2010, 00:03:24 »
Auto już pełnoletnie, 92r Jest na monowtrysku. Zapytam jeszcze w sklepie ile by chcieli i dlaczego tak dużo ;) Może faktycznie zaryzykuję...
Tak miałem do tej pory, ze poniżej 1/4 baku pompa miała kaprysy, teraz zatankowanie do pełna już nie pomaga.
Z jednej strony patrząc nie ma co tandety kupować, ale z drugiej nie ma co szaleć.
Dzięki za odzew i sugestie

  • Gość
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2010, 08:59:39 »
tak jak mówiłem monowtrysk nie jest wymagający co do ciśnienia, rozsądnie będzie kupić lepszy zamiennik lub używany oryginał (nie wiem ile oryginał do 1.4 kosztuje ale pewnie też nieracjonalnie dużo)

pompy nie padają tak "o"

jak masz gaz, to w baku powinno zawsze być minimum 1/4 baku - 1. pompa jest chłodzona benzyną 2. jak jeździsz na gazie to i tak pompa ciągle pracuje, a nie może pracować na sucho bo się zatrze (polecam też zrobić odcięcie pompy z opóźnieniem po przełączeniu na lpg)

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: citren zx gasnie przy skręcie w prawo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2010, 15:50:01 »
Co do ceny oryginału "nieracjonalnie dużo" to mało powiedziane... 1380 zł, info z serwisu. W sklepie ceny 100-200 zł.
Pompa zaczęła sprawiać problemy zanim był gaz w aucie, jak zapalała się rezerwa to już niedomagała, a dalsza eksploatacja zrobiła swoje. Z zachowaniem tego minimum też bywało różnie.
Muszę pomyśleć o tym odcięciu, z tego co pamiętam to Ty masz w czarnuchu takie coś.
Zauważyłem też, że jak nie ma rano mrozu to jest mniejszy problem z odpaleniem auta, nie wiem dlaczego, ale takie coś się dzieje.