Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z uruchomieniem silnika  (Przeczytany 991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Januszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM.2,0 TurboCT,95r. , XM.2,0 Turbo CT,93r., Celica V 1,6
  • Zainteresowania: Judo
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Problem z uruchomieniem silnika
« dnia: Październik 10, 2010, 19:21:40 »
Wymieniłem świece ,kable zapłonowe i po uruchomieniu okazało się ,iż silnik pracuje na 2 cylindry.Jaka może być przyczyna braku pracy dwóch wtryskiwaczy? Kable zapłonowe są założone poprawnie porównywałem z drugim  Xm  również CT.
Ten w którym wymieniłem świece i kable jest zagazowany.Jednak
wydaje mi się iż nie powinno być różnicy w podłączeniu tych kabli.
Czy może być przyczyną tego stanu rzeczy fakt iż czyściłem niektóre złączki preparatem wielofunkcyjnym,ale na drugi dzień
wszystko przemyłem w benzynie ekstrakcyjnej.
Jeszcze jeden objaw jest taki że po przekręceniu stacyjki nie słyszę pracy pompy, ale po ściągnięciu węży ciśnienie w nich jest.
Również po zakręceniu rozrusznikiem przygasają światła i kontrolki. Moduł zapłonowy sprawdziłem jest OK.
Były:
Zastava 750, Fiat 125p, Skoda 100, Renault 5,Skoda 120, VW Scirocco, Renault Trafic,Opel Astra   ;-)

Offline Sylwester Maciejczuk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 351
  • Skąd: Radzymin k.Warszawy
  • Posiadany samochód: Była Xantia 2.0 CT Activa 96 jest Xantia 1.8 16V 98
  • Zainteresowania: motoryzacja elektronika
  • Miejscowość: Radzymin k.Warszawy
Re: Problem z uruchomieniem silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2010, 21:36:59 »
Witam .
Z tego co napisałeś wynika,że  nie pracuje na benzynie na 2 wtryskach .Sprawdź emulator wtryskiwaczy ,gdyż sądzę ,że go posiadasz ,może uszkodził się jakiś  kabel i nie ma przejścia do wtrysków .W razie czego dzwoń 697045907.

Pozdrawiam .

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Problem z uruchomieniem silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2010, 10:27:47 »
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że załatwiłeś sobie problem tym preparatem. Nie wszystkie nadają się do elektroniki. Zczytaj błędy lub po prostu zdejmuj po kolei kable żeby zlokalizować nie pracujące. Potem rozepnij na nich wtyczki i czyszszczenie benzyną aby usunąć resztki tego nieszczęsnego preparatu. Jeśli na gazie chodzi też na części cylindrów może to być wina nowych przewodów. Już widziałem przypadek jak na nowym przewodzie nie było obwodu. Takie rzeczy się zdarzają-niestety.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Krzysztof Januszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM.2,0 TurboCT,95r. , XM.2,0 Turbo CT,93r., Celica V 1,6
  • Zainteresowania: Judo
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Problem z uruchomieniem silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2010, 22:38:36 »
Problem tkwił w kabelkach wtyczek wtryskiwaczy, które popękały
przy gumowej zalewie i robiły zwarcie.
Były:
Zastava 750, Fiat 125p, Skoda 100, Renault 5,Skoda 120, VW Scirocco, Renault Trafic,Opel Astra   ;-)