Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Olej z Allegro - polecany sprzedawca  (Przeczytany 2468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« dnia: Październik 27, 2010, 19:41:11 »
Witam. Zbliża się wymiana oleju, więc gorączkowo szukam zaufanego sprzedawcy z Allegro. Ktoś kupował Motula 5W40 na allegro? Jest sporo sprzedawców, olej w różnej cenie. Nie chcę kupić Lotosa w bańce po Motulu. Dzięki za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Paweł Jurek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 393
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW, Corsa C 1.2 16V
  • Zainteresowania: psy, rowery, marketing/sprzedaż
  • Miejscowość: Tychy
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2010, 20:12:45 »
Takiej informacji chyba Ci nikt nie udzieli :-) Zdroworozsądkowo podchodząc - weź tego co ma baardzo dużo dobrych komentarzy i żadnych negatywów. Jeśli ktoś ma np. 10 tys. transakcji, to chyba nie spędza czasu w garażu na przelewaniu oleju :-) Ale pewnej informacji nikt Ci nie da...

Ja np. kupowałem ostantnio olej od tego usera (URL USERA - ale to był Castrol, a więc pewnie Cię nie interesuje.
Paweł
Peugeot 508 SW Allure, 2.0 HDI, 2013
Corsa C 1.2 16V LPG, 2005
kiedyś: Xsara II Break 1.6 16V LPG, Saxo 1.5D

Offline Mateusz Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2002
  • Zainteresowania: DUCATI...
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2010, 20:40:15 »
Olej do Xsary (xcess 8100) brałem w Jaro-Oil z Wawy.
Olej wyglądał na oryginalny i bardzo dobrze Xsara na nim jeździ.

Wystawiają się też na allegro:
Jaro-Oil

Offline Łukasz Masny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,4 +LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2010, 21:20:09 »
Ja też kupowałem w Jaro-oil. Ten sam olej. Nie sprzedają dużo na allegro, ale jak byłem odebrać to na magazynie mieli dużo towaru, nie tylko oleje ale i inne płyny eksploatacyjne.

Offline Adam Skrzypek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 204
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi 109KM FAP MCP 2008r.
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2010, 12:35:56 »
Cytuj

Paweł Jurek napisał:
Takiej informacji chyba Ci nikt nie udzieli :-) Zdroworozsądkowo podchodząc - weź tego co ma baardzo dużo dobrych komentarzy i żadnych negatywów. Jeśli ktoś ma np. 10 tys. transakcji, to chyba nie spędza czasu w garażu na przelewaniu oleju :-) Ale pewnej informacji nikt Ci nie da...

Ja np. kupowałem ostantnio olej od tego usera (URL USERA - ale to był Castrol, a więc pewnie Cię nie interesuje.


Ja również kupowałem już któryś raz z rzędu u tej pani i wszystko OK. Szybka przesyłką, olej wydaje się być oryginalnym, samochód spisywał się bez zastrzeżeń (Xsara I).
Pozdrawiam, Adam.
Był Tygrys C2 HDi -> Xsara II Exclusive HDi w Automacie -> Jest C4 HDi z MCP :)
Poza tym w domu dwie czerwone Xsary I ;).
Czy z nami wszystko jest OK?  :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2010, 16:47:05 »
ja wybrałem użytkownika: kolegaberlin,
człowiek rozmawia perfekcyjnie po niemiecku, do tego znalazłem artykuł z radia który wyjaśnia dość niską cenę oleju, wybór padł na Totala.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Adam Skrzypek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 204
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi 109KM FAP MCP 2008r.
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2010, 11:05:51 »
Wojtku, podziel się tym artykułem, może rozwiąże wszystkich wątpliwości?
Pozdrawiam, Adam.
Był Tygrys C2 HDi -> Xsara II Exclusive HDi w Automacie -> Jest C4 HDi z MCP :)
Poza tym w domu dwie czerwone Xsary I ;).
Czy z nami wszystko jest OK?  :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2010, 11:26:32 »
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to wystarczy wpisać w google: kolegaberlin. Wyświetli się kilka stron, także różne fora i fankluby. W internecie były dwa artykuły, jeden z gazety zaś drugi z Radia Zet. Nie mogę ich teraz odnaleźć, ale pokrótce postaram się sprawę naświetlić. Artykuł z Radia Zet był bodajże przygotowany przez Janusza Weisa, który zajął się sprawą na polecenie konkurencji. Obowiązkiem każdego, kto coś sprowadza z za granicy, jest płacenie akcyzy. (oraz w przypadku oleju jakieś zezwolenie) a kolegaberlin, swą działalność zarejestrował w Niemczech, skąd "niby" wysyła towar. J.Weis po zasięgnięciu informacji prawników, oraz konsultacjach w urzędach, poinformował w swoim reportażu, że zarejestrowanie działalności w Niemczech i sprzedawanie towaru w Polsce nie zwalnia z płacenia akcyzy oraz podatku. Sprawa została naświetlona na przełomie stycznia bodajże. Ale póki co nie dobrano się do tyłka kolegiberlin. W rzeczywistości sprawa wygląda inaczej. Kolegaberlin posiada magazyny w Szczecinie, do których przewożony jest towar, a stamtąd idzie dystrybucja na Polskę, poprzez UPS bo wysyłka z Niemiec przez Deutsche Post jest nieopłacalna. Sam osobiście będąc często w Hamburgu robiłem małe zapasy płynów eksploatacyjnych, bo jest dużo taniej niż w Polsce. Mam jeszcze z 10L Mobila 10w40 Diesel, którego kupiłem w śmiesznej cenie - 25E bodajże.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Adam Skrzypek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 204
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi 109KM FAP MCP 2008r.
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2010, 13:03:09 »
Czyli generalnie chodzi o to, że kolegaberlin znalazł luke w prawie albo obszedł jakąś swoją ścieżką przepisy, ale sam olej jest całkowicie oryginalny i fabryczny? Jeżeli tylko chodzi o to, że on nie płaci wymaganych podatków, a jakość oferowanego towaru jest na najwżyszym poziomie to dla mnie bomba, zawsze to 50zł w kieszeni ;).
Był Tygrys C2 HDi -> Xsara II Exclusive HDi w Automacie -> Jest C4 HDi z MCP :)
Poza tym w domu dwie czerwone Xsary I ;).
Czy z nami wszystko jest OK?  :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2010, 22:11:12 »
Cytuj

Adam Skrzypek napisał:
Czyli generalnie chodzi o to, że kolegaberlin znalazł lukę w prawie albo obszedł jakąś swoją ścieżką przepisy, ale sam olej jest całkowicie oryginalny i fabryczny? Jeżeli tylko chodzi o to, że on nie płaci wymaganych podatków, a jakość oferowanego towaru jest na najwyższym poziomie to dla mnie bomba, zawsze to 50zł w kieszeni ;).

Na to wygląda, tak przynajmniej stwierdzili dziennikarze badający sprawę dogłębnie. Sam osobiście przekonałem się, że płyny eksploatacyjne są "tam" tańsze niż u nas. Możliwe, że jest to jakaś hurtownia... W każdym bądź razie bardzo duża ilość pozytywnych komentarzy także skłania do zakupu. Na pewno żaden z kupujących nie robił ekspertyzy zakupionego oleju, lecz jeżeli cokolwiek złego działo by się z autami po zalaniu oleju od kolegaberlin , odbiło by się to szerokim echem min. na internecie. Do tego część osób osobiście starała by się wymierzyć należytą karę nieuczciwemu sprzedawcy. :evil: W poniedziałek powinienem otrzymać olej. Postaram się prześwietlić butelkę na wylot. Sprawdzić plomby itp. No i oczywiście po zmianie będę informował na bieżąco, co i jak. ;)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Bartlomiej Pasternak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: była - xsara I 1.8i 1998 5 drz., jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 r
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2010, 23:38:00 »
chmm.. pytanie skąd i jakim źródłem sie posługuje - coprawda nie sprawdałem, a mieszkam "przez rzekę" i dużo czasu tam spędzam, ale tak po pierwszym "rzucie oka" to ceny wydają mnie się na normalne w goerlitz/zgorzelec ;-)
Pozdrawiam
Bartek
-----
była - Xsara I 1.8i 1998 - sprzedana :-), niech służy kolejnemu, jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 rok :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2010, 16:39:30 »
Spędzam w Niemczech praktycznie 1/3 roku, ze względu na pochodzenie mojej dziewczyny a przyszłej żony, więc raczej wiem co mówię ;) Kiedy z przyszłym teściem jadę na zakupy w Hamburgu to nie ma bata, abym nie kupił oleju w cenie 30-40% mniejszej niż u nas. I to bez szukania, w zwykłym sklepie. Jeżeli mówisz o marketach to się zgodzę, tam taniej nie kupisz, ale dobre sklepy motoryzacyjne o powierzchni 4 Polskich biedronek potrafią manipulować ceną, i tym samym mają ogromny obrót. Zauważyłem podobne różnice w cenie np. w artykułach wędkarskich, chemii, słodyczach itp. Nawet paliwo kiedy u nas kosztowało 4,27 ON, tam na miejscu tankowałem za 1,09 E przy kursie 1E - 3,98
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Bartlomiej Pasternak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: była - xsara I 1.8i 1998 5 drz., jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 r
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2010, 20:15:34 »
Cytuj

Wojtek Korzeniecki napisał:
Spędzam w Niemczech praktycznie 1/3 roku, ze względu na pochodzenie mojej dziewczyny a przyszłej żony, więc raczej wiem co mówię ;) Kiedy z przyszłym teściem jadę na zakupy w Hamburgu to nie ma bata, abym nie kupił oleju w cenie 30-40% mniejszej niż u nas. I to bez szukania, w zwykłym sklepie. Jeżeli mówisz o marketach to się zgodzę, tam taniej nie kupisz, ale dobre sklepy motoryzacyjne o powierzchni 4 Polskich biedronek potrafią manipulować ceną, i tym samym mają ogromny obrót. Zauważyłem podobne różnice w cenie np. w artykułach wędkarskich, chemii, słodyczach itp. Nawet paliwo kiedy u nas kosztowało 4,27 ON, tam na miejscu tankowałem za 1,09 E przy kursie 1E - 3,98


dokładnie, i się zgodze - to ceny z marketów, a i tak jest taniej. to po pierwsze, a po drugie są jeszcze róznice w cenie pomiędzy niemcami wschodnimi i zachodnimi (siostra mówiła nie raz ze u nich te same produkty są tańsze o 20 - 40 %), i jest jeszcze 3 kwestia - towary są jakioś takoś znacznie lepsze aniżeli oferowane u nas ;-)
Pozdrawiam
Bartek
-----
była - Xsara I 1.8i 1998 - sprzedana :-), niech służy kolejnemu, jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 rok :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2010, 16:46:44 »
Dziś otrzymałem olej wraz z naklejką kontrolną. Data produkcji na spodzie 5/10. Niczego podejrzanego nie zauważyłem. Korek nie naruszony. Wystawiono jakąś tam fakturę. Wydaje się być owkey.  :-]
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Olej z Allegro - polecany sprzedawca
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2010, 17:13:40 »
Śmiało mogę polecić użytkownika http://tnij.org/kolegaberlin
Temperatura przed wymianą oleju sięgała 93-94 stopne w korku. Teraz ciężko jest złapać 90* :D Olej wydaje się być oryginalny. Posiadał plomby itp. Sami mechanicy którzy przy okazji wymieniali chłodziwo, zdradzili że jak kupują olej w bańkach to właśnie u niego. U niech ten sam olej 140zł :D Dodatkowo jedna sprawa mnie cieszy, mianowicie chłopaki sprawdzili mi autko wzdłuż i wszerz. Okazało się, że do stanu super brakuje tylko wymienić osłonę prawego przegubu, oraz łożysko podporowe półosi. :D
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler