Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: sporadyczny Airbag error - generalnie prezy pierwszym odpaleniu auta  (Przeczytany 1581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Chorzępa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2003
  • Zainteresowania: informatyka, transport
  • Miejscowość: Rzeszów
Witam.
Mam pytanie.
Od jakiegoś czasu, przy pierwszej próbie uruchomienia silnika (który się uruchamia i działa prawidłowo) następuje zapalenie dwóch wskaźników (poduszki pasażera - bocznej i AIRBAG - poduszki przednie). Następnie słychać dźwięk i na wyświetlaczu ukazuje się napis że poduszki pasażera zostają deaktywowane. Wystarczy na kilka sekund zostawić samochód z uruchomionym silnikiem, później go zgasić i uruchomić jeszcze raz. Wyłączenie zapłonu i ponowny rozruch i wszystko jest w porządku (w 99%). Czasem słychać w skrzynce bezpieczników jak przełączają się przekaźniki. Proszę o diagnozę w czym może być problem i co należy w pierwszej kolejności sprawdzić i w jakich lokalizacjach.
Docisnąłem wszystkie bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika i w kabinie obok kierownicy. Zajrzałem pod fotel pasażera gdzie jest zielone złącze poduszek, ale nie mogę go rozczepić. Odpinam złącze od podłogi, odchylam czerwoną "dźwigienkę" i dalej nie wiem co robić. wtyk się nie rozłącza. Po stronie kierowcy, poprzedni właściciel zdemontował złączkę i zalutował na stałe kable.

Proszę o porady w czym może być problem. Auto mam już 2 lata i dopiero niedawno zaczęły się problemy.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: sporadyczny Airbag error - generalnie prezy pierwszym odpaleniu auta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2015, 23:57:16 »
Zmierz napiecie w instalacji podczas pierwszego rozruchu. Obstawiam ze akumulator klęka.

Offline Andrzej Chorzępa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2003
  • Zainteresowania: informatyka, transport
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: sporadyczny Airbag error - generalnie prezy pierwszym odpaleniu auta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 20:07:29 »
Normalnie przed rozruchem, po przekręceniu kluczyka jest ok. 10,8 - 11,2V i jak kręcę to jest ok. 10V. Podładowałem akumulator (Centra 720Ah i na razie jest OK. Jeśli tu rzeczywiście był problem. W sumie co całe lato akumulator nie był ładowany i problemu nie było. Teraz widać chłodniej to i sprawność akumulatora mniejsza. Napięcie ładowania (przy ładowaniu z alternatora) zmierzone na zaciskach akumulatora wynosi 14,3V, więc jest OK. Mam - zakupiony w listopadzie 2013 r. Centra CA722 72AH/720A FUTURA. Różne są opinie na temat tego akumulatora, mam nadzieję że mój jeszcze ducha nie wyzionie.