Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [ZX 1.4 8v Mono 95r.] Za duża dawka paliwa, dławi sie, problem z odpaleniem  (Przeczytany 1533 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

skala09

  • Gość
Witam!!!

Posiadam Cytrynkę ZX 95r. mono-wtrysk sama benzyna.

Auto przejawia wg. mnie objawy zbyt dużej dawki paliwa, przy odpalaniu czuć benzynę w środku i przy wydechu, na 100% jest to zła mieszanka paliwowo powietrzna. Świece i przewody nówki . po odpaleniu nie chce się wkręcać na obroty i ogólnie nie ma takiej mocy jak kiedyś,  co raz zapalają sie równocześnie kontrolki temperatury i oleju (w obydwu przypadkach stan jest ok)

autko ma przejechane 160 000 km


jakieś porady, od czego mam zacząć i jak rozwikłać zabobon?

pozdrawiam!

Offline cycan waldemar

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: ketrzyn
  • Posiadany samochód: zx 1,4
  • Miejscowość: ketrzyn
Re: [ZX 1.4 8v Mono 95r.] Za duża dawka paliwa, dławi sie, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2010, 14:53:56 »
mam podobne objawy tylko u mnie na wolnych obrotach szarpie  , ale i mocy ma  mało . coś tam czytałem i piszą  że może jest to wina  przepustnicy w mono wtrysku jeśli jest to bosch to trochę lipa bo ponoć jest nie wymienny.  Mozę  też być jakiś tam sensor map  czy coś takiego .  Problem u mnie pojawił się ot tak. Pali mi jak durny chyba z 12 litrów. Mam kolege  który ma serwis  francuzów jutro jestem umówiony  zobaczymy  , dam Ci znac jakie mogą  być przyczyny. Sprawdz  sobie  kody błędów  .Sam tego dokonasz   wpisz  w google  kody błędów do zx i jest opisane jak to zrobić  w sumie to jest proste.  u mnie wyskoczył błąd 33.Pozdrawiam

skala09

  • Gość
Re: [ZX 1.4 8v Mono 95r.] Za duża dawka paliwa, dławi sie, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2010, 15:33:41 »
spoko jutro się za to wezmę!
 mój pali myślę, że  nawet więcej niż 12:(

Czekam na info od speca

pzdr

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: [ZX 1.4 8v Mono 95r.] Za duża dawka paliwa, dławi sie, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2010, 09:44:54 »
Oring na wtryskiwaczu strzelił pewnie. Wykręć go z monowtrysku (jest on przykręcony taką blaszką w kształcie  -C ) Miałem to samo

skala09

  • Gość
Re: [ZX 1.4 8v Mono 95r.] Za duża dawka paliwa, dławi sie, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:53:52 »
Czujnik temperatury dawał złe odczyty i komputer zwariował dawkując za dużo paliwa, problem rozwiązany za 10zł na szrocie:)