Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: piszcząca pompa wtrysków  (Przeczytany 2719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Kita

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: xara picasso 2.0 HDi (90KM)
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
piszcząca pompa wtrysków
« dnia: Grudzień 29, 2010, 19:38:12 »
Jak w temacie. Piszczy pompa wtrysków (pompa wysokiego ciśnienia) ale tylko na wolnych obrotach. Jak tylko dam lekko gazu to piszczenie ucicha. Pisk (świergot) nie jest głośny i mam wrażenie za jak sie dobrze rozgrzeje to wszystko ucicha. Nie ma żadnych dodatkowych innych objawów. Sinik pracuje równo, wchodzi na obroty itp. Słyszałem ze w tej pompie jest jakiś filterek, który trzeba przeczyścić. Jak myślicie co tak może piszczeć. Trochę się przestraszyłem jak zobaczyłem ceny takich pomp.
Pozdrawiam

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: piszcząca pompa wtrysków
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 20:08:34 »
to zależy jaki świst tam słychać ?
moim zdaniem świszczeć może pasek napędzający pompę ew. coś przy uszczelniaczu za kolem napędowym
ale może tam świszczeć czujnik wysokiego ciśnienia ale to raczej słuchać przy włączonym zapłonie a pracujący silnik raczej to zagłuszy
a w pompie nie ma żadnego filterka wszystko działa na przelew nieraz na czujniku WC jest filterek w zależności od modelu

Offline Artur Kita

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: xara picasso 2.0 HDi (90KM)
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: piszcząca pompa wtrysków
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2010, 09:40:56 »
Sprawdzałem dokładnie i napewno nie piszczy pasek ani rozrządu ani wielorowkowy. Dzwiek pisku (świergotu) dochodzi z tej właśnie pompy a jak poruszałem kabelki idace do czujnika po prawej stronie to ten pisk zmieniał ton. Kabelek sprawny nie przetarty nie zagiety.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: piszcząca pompa wtrysków
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:43:09 »
Cytuj

Artur Kita napisał:
Sprawdzałem dokładnie i napewno nie piszczy pasek ani rozrządu ani wielorowkowy. Dzwiek pisku (świergotu) dochodzi z tej właśnie pompy a jak poruszałem kabelki idace do czujnika po prawej stronie to ten pisk zmieniał ton. Kabelek sprawny nie przetarty nie zagiety.


czujnik pracuje z pewną częstotliwością i dlatego piszczy ale cicho jeśli wydaje ci się ze jest głośny to może wskazuje na jakieś oznaki zużycia
może wykręć go i przedmuchaj ale delikatnie może jakiś brud zakłuca jego prace spróbuj dmuchnąć od "tyłu" bocznymi dziurkami

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: piszcząca pompa wtrysków
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2011, 21:23:04 »
Mam bardzo podobne objawy czyli delikatne świerszczenie z okolic pompy wysokiego ciśnienia zanikające po dodaniu gazu. Nie jest to typowe piszczenie tylko takie właśnie popiskiwanio-świerszczenie, które zanika po dodaniu choćby odrobinę gazu. Koło pasowe na wale mam nowe, pasek osprzętu również, rozrząd jest zaledwie 20 tys.km po wymianie, a nawet szarpnąłem się na dwa nowe napinacze paska osprzętu. Mimo to świerszczy dalej i również odnoszę wrażenie, że to z okolic pompy wysokiego ciśnienia lub filtra paliwa. Nie mam już pomysłu co to może być. Może ktoś doradzi?
colins