Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kluczyk do oryginalnych belek dachowych  (Przeczytany 2188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Krzanowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II 1.6 blue hdi 120KM
  • Miejscowość: Kraków
kluczyk do oryginalnych belek dachowych
« dnia: Styczeń 13, 2011, 18:16:17 »
Witam!
Czy ktoś przerabiał temat dopasowania kluczyka do oryginalnych belek dachowych do XP? Niestety kupiłem auto z belkami (całe szczęście zdjęte :-) )ale kluczyk zaginął poprzedniemu właścicielowi. W ASO mówią, że nie ma szans, bo były krótkie serie i każda miała inny, w sklepie z bagażnikami też odesłali z kwitkiem. Na allegro nie udało mi się namierzyć. Wiem, że można sobie pewno rozwiercić i wymienić na zwykłe śruby ale wtedy po pierwszym postoju na odludziu pożegnam się z belkami i tym co na nich będzie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: kluczyk do oryginalnych belek dachowych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:45:27 »
Trzeba Kolego czytać forum i korzystać z szukajki. Już z 50 razy pisałem o moich belkach, napiszę 51 raz. :-)

Belki kupiłem z jakiegoś ogłoszenia, używane, znacznie taniej niż w ASO czy na allegro 3 lata temu, po zakupie Pikusia. CO ciekawe ogłoszenie było zatytułowane "relingi do Picasso". Miały oczywiście oryginalne śruby na klucz 5-ciokątny ale klucza oczywiście nie było. W poszukiwaniu takiego klucza zjechałem całą Warszawę i guzik. Nawet na słynnej ul. Pańskiej, gdzie są specjalistyczne sklepy metalowe nie mieli. Nawet jeden gość w takim sklepie powiedział mi, że pewnie do jakiegoś francuskiego goowna szukam tego klucza, na co mu odparłem, żeby się walił na bambus prostować banany. :-) Tak więc powróciwszy do domu wykręciłem śruby cienkimi kombinerkami (po zdjęciu plastikowych pokrywek) i wkręciłem śruby z łbem na śrubokręt krzyżakowy. A sposób na kradzież belek mam najprostszy z najprostszych: po przyjechaniu na miejsce z bagażnikiem dachowym od razu bagażnik i belkii ZDEJMUJĘ z Pikusia. :-)
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat

jacekczewa1

  • Gość
Re: kluczyk do oryginalnych belek dachowych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:50:04 »
Cytuj

Maciej Krzanowski napisał:
Witam!
Czy ktoś przerabiał temat dopasowania kluczyka do oryginalnych belek dachowych do XP? Niestety kupiłem auto z belkami (całe szczęście zdjęte :-) )ale kluczyk zaginął poprzedniemu właścicielowi. W ASO mówią, że nie ma szans, bo były krótkie serie i każda miała inny, w sklepie z bagażnikami też odesłali z kwitkiem. Na allegro nie udało mi się namierzyć. Wiem, że można sobie pewno rozwiercić i wymienić na zwykłe śruby ale wtedy po pierwszym postoju na odludziu pożegnam się z belkami i tym co na nich będzie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

z tą kradzieżą to chyba troszke przesadzasz :)

Gachu

  • Gość
Re: kluczyk do oryginalnych belek dachowych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:11:42 »
no właśnie jako że znowu zaczyna się przepisywanie kolejnego wątku zamykam