Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem  (Przeczytany 961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Barejsza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 0
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Szczecin
Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem
« dnia: Listopad 01, 2010, 21:02:32 »
Witam
Posiadam Citroena ZX 1.4i 75 KM z 1995 roku.
W ubiegłym roku założyłem do niego gaz i od tamtej pory są problemy z odpalaniem
http://www.youtube.com/watch?v=NFxv9mIEOPc
prócz tego auto zupełnie nie ma mocy ani na gazie ani na benzynie
http://www.youtube.com/watch?v=majO3DrbcRk
jakby tego było mało w czasie jazdy czasami zapala się wskaźnik kontrolny pracy silnika. Proszę o pomoc, wiele elektryków szukało przyczyny i nie wie co mu dolega

  • Gość
Re: Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2010, 18:06:16 »
Chodzi tak jakby dostawał za mało paliwa, albo nie palił na 1-2 garach.

Sprawdź pompę paliwa, monowtrysk i wymień filtr paliwa. Sprawdź wszystko co związane z iskrą: świece, kable wn, moduł zapłonowy itd. Sprawdź pracę sondy lambda na odpalonym silniku (czy np. nie zawiesiła się i nie wprowadza ecu w błąd - powinna oscylować ok. 0-1V).

Na koniec (albo i początek) sprawdź sprężanie i rozrząd (czy pasek nie przeskoczył o 1 ząbek).

Jeżeli wiążesz to z założeniem gazu, spróbuj wywalić mikser porozłączać instalacje od gazu i dojść do ładu z benzyną - wtedy najszybciej znajdziesz usterkę. Jak już na benzynie będzie niezawodnie pracował wtedy wrócić do gazu.

Jak wszystko posprawdzasz i nadal nie znajdziesz przyczyny to pisz, będziemy myśleć dalej.

Offline Andrzej Kloc

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Dobruchna
  • Posiadany samochód: XSARA 1.8 1998r
  • Zainteresowania: elektryka samochodowa
  • Miejscowość: Dobruchna
Re: Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:45:28 »
Witam was.
U mnie ten sam problem. Po wymianie uszczelki pod głowicą,pierścionków i rozrządu zaczęło trzepać silnikiem.
Stał się słaby i mułowaty.
Mogą być zawory? trochę ich ustawiałem bo klepały.
Dodam że wszystkie świece pracują a że jest zagazowany to kontrolka silnika się świeci.

Offline Piotr Wisniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Posiadany samochód: citroen zx aura
Re: Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:31:30 »
witam! mam podobny problem. mianowicie w moim 1.6i + gaz naa poczatku dodam ze na gazie jezdzi ze az milo. dzieje sie cos zlego z bezyna, chodzi o to ze gasnie na wolnych obrotach, nie mam mocy na zadnym biegu po prostu nie da sie nim jechac. np. ruszam z pierwszego biegu to musze podniesc obroty i starac sie je utrzymac bo moze zgasnąć,jak go gazuje na jalowym do np 4000 i nie odpuszczam tylko trzymam noge nieruchomo tak zeby utrzymalo sie na tych 4000 to wskazowka sama opada a silnik zgasnie, dopiero ponowne odpuszczenie i dodanie gazu zapobiegnie zgasnieciu silnika,na wolnych obtotach spada poniżej 900 pyrkocze z trudem i w 90% gasnie a 10% ledwo co pyrkocze ale nie gasnie, nie ma problemow z odpaleiem. dodam ze to zaczelo sie dziac z dnia na dzien tzn rano chodzi dobrze(na wolnych obrotach nie gasnie, brak mocy przy jezdzie na bezynie mam od jakiegos czasu ale dawalo sie jazdzic a teraz juz nie da sie)
 a wieczorem juz nie:( przelanczam na gaz i jest wszystko ok.