Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kilka problemów w moim zetiksie  (Przeczytany 682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Kilka problemów w moim zetiksie
« dnia: Styczeń 17, 2011, 11:29:03 »
1. Pękła rurka łącząca pokrywe kolektora wydechowego przy silniku z rurami od filtra powietrza (i kabiny chyba też). Powietrze nią leci dopiero jak włączam wentylator od nawiewu powietrza w kabinie. Moje pytanie brzmi czy jest ona od jakichś ważnych rzeczy? (narazie zakleiłem ją taśmą).

2. Uleciał mi też jeden spryskiwacz - jeśli nie bedzie orginalnego z zx to z jakiego auta pasują też ?

3. Słysze też piszczenie w okolicach paska od wody/ lub alternatora szczególnie gdy na dworze jest wilgotno, oraz tarcie jak by o plastik w okolicach paska rozrządu. Na zimnym silniku obroty na biegu jałowym są ciupke wyższe niż zwykle i samochód za bardzo nie chce zwalniać gdy popuszczam pedał gazu (ale to mija jak tylko się rozgrzeje). Mam się tym przejmować?

4. Latająca wskazówka od prędkościomierza, niemniej po innych tematach wnioskuje, że ten model tak ma. Sprawdziłem już linke nie ma załamań.

5. Wyrobiona osłona przecisłoneczna która notorycznie spada mi na głowe na wybojach. Pytanie o zamiennik z innego auta, w jakim są takie same lub bardzo podobne ?

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: Kilka problemów w moim zetiksie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:08:44 »
Jaki to zx ?? Silnik rok ?? :P
ad1. nie rozumiem tego
ad2. dobierzesz sobie coś :) np od peugota
ad3. Naciąg paska osprzętu (klinowego) lub jego koniec sprawdz naciąg i czy nie ma pęknięć na rowkach itd...
Co do paska rozrządu to grzej do mechanika niech sprawdza co siedzi pod osłoną rozrządu bo być może jego koniec jest bliski.... chyba nie chcesz kończyć przygody z autem...
ad4. wymień linkę na nową i umiejętnie ją załóż ale tylko górną część od licznika do momentu skręcenia jej przy grodzi dołu nie ruszaj...
ad5. znajdz zx'a na szrocie i sobie przełóż ;P chyba 306 piżot miał podobne