Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czym zamalować obite krawędzie drzwi?  (Przeczytany 1111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Czym zamalować obite krawędzie drzwi?
« dnia: Styczeń 16, 2011, 13:30:04 »
Mam Xsarkę w kolorze czarnym, jednak niestety ma dość dużo białych kropek i kresek na krawędzi drzwi z jednej i drugiej strony od obijania przez poprzedniego właściciela. Chcę założyć mu termokurczliwe czarne gumowe osłony na krawędzie, lecz wcześniej chciałbym te obite miejsca zamalować, też na czarno oczywiście.
Kiedyś widziałem jak znajomy robił coś takiego czymś co wyglądało jak lakier do paznokci.
Pod jakim hasłem szukać takich lakierów/specyfików?

Offline Marek Gawłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Świebodzice/k. Wałbrzycha
  • Posiadany samochód: Xsara II Coupe 2004` 2.0 HDi 66kW DW10TD
  • Miejscowość: Świebodzice/k. Wałbrzycha
Re: Czym zamalować obite krawędzie drzwi?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:01:51 »
Jak nie ma rdzy, to nie widzę sensu - w szczególności jak chcesz to schować pod gumą. No chyba, że obite jest do gołej blachy - ale to byś już widział rdzę.
Jak chcesz dla świętego spokoju czymś to zamalować ( a nie ma rdzy) to zamaluj czymkolwiek - bo i tak nie będzie miało to żadnego wpływu.
Jak jest rdza to daj znać, to coś Ci poradzę.

A jeśli, chcesz dla względów estetycznych, zamalować jakąś widoczną np. rysę, to najlepiej by było jak byś dorobił troszkę farby i delikatnie to  zamalował, a potem na to gąbeczką lakier bezbarwny.
A jak nie masz dostępu do mieszalni to jakąś czarną olejną i delikatnie cieniutkim pędzelkiem - tylko licz się z tym, że będzie różnica w kolorach.