Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Reflektory, problemy.  (Przeczytany 1317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Klonowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: picasso 1.6 2001r
  • Miejscowość: łódź
Reflektory, problemy.
« dnia: Luty 02, 2011, 20:18:43 »
Witam. Byłem dzisiaj na przeglądzie okresowym z pikusiem i wg panów wykonujących przegląd, reflektory przednie nie spełniają normy europejskiej czyli krótko mówiąc zamontowane są w wersji angielskiej (doświetlają lewą a nie prawą stronę pobocza). Wydaje
się to dziwne bo jeden przegląd już robiłem i wszystko było ok., a pamiętam że wówczas również sprawdzano ustawienie reflektorów. Dodam iż poprosiłem o ponowne sprawdzenie z uwzględnieniem czy może żarówki są źle zamontowane lub tp. Ale oni tylko stwierdzają fakt, no i wynik ponownie był negatywny. Jak sądzicie,co może być przyczyną takiego

 stanu rzeczy, jakaś usterka, zła regulacja ?
 czy faktycznie sprzedawca samochodu  mógł mnie oszukać?

 Czy wersja europejska i od anglika mają jakieś oznaczenia na reflektorach po których można to stwierdzić w 100% ?

 i ostatnie pytanie; cz wymiana reflektora jest do zrobienia we własnym zakresie dla kogoś kto ma jako takie pojęcie o mechanice czy raczej udać się do warsztatu?
 Z góry dzięki za zabranie głosu.

Gachu

  • Gość
Re: Reflektory, problemy.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2011, 20:49:35 »
co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, jakaś usterka, zła regulacja ? nie


czy faktycznie sprzedawca samochodu mógł mnie oszukać? pewnie że tak

Czy wersja europejska i od anglika mają jakieś oznaczenia na reflektorach po których można to stwierdzić w 100% ? nie wiem jak w cytrynach ale w oplach światła angielskie miały strzałki na szybie określające doświetlaną stronę, poza tym angliki mają  inny numer homologacji (E 1 - angliki E3 europejskie) lub tez angliki mają  malutki napis RHD, czyli Right Hand Drive


reflektory dasz rade sam wymienić

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Reflektory, problemy.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2011, 09:11:09 »
Kolego po pierwsze sprawdź żerówki, bo są tacy co montują je odwrócone o 180 st. Prawidłiwo zamontowana żarówka H4 oświetla górną część odbłyśnika reflektora. Aby sprawdzić czy nie anglik, to stań samochodem jakieś 2-3 metry od ściany i zobacz. Reflektor asymetryczny świeci wyżej w prawą stronę, czyli doświetla pobocze, a nie oslepia tych co jadą z przeciwka. Jak Twój świeci wyżej w lewo to reflektor anglik na 100%