Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik 2.0 8v R6A,RFZ jak chodzi na sekwencji ?  (Przeczytany 1017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Winnicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 403
  • Skąd: Lubelskie
  • Posiadany samochód: C5 Mk1 2.0 HDi
  • Miejscowość: Lubelskie
Silnik 2.0 8v R6A,RFZ jak chodzi na sekwencji ?
« dnia: Październik 11, 2010, 18:45:30 »
Witam. Czy ma ktoś gaz sekwencyjny na silniku takim jak w tytule lub podobnym? Bardzo proszę o opinie na temat pracy tego ustrojstwa i jakąś informację o spalaniu. Kończy mi się gwarancja na LPG I gen. i przymierzam się do przeróbki na sekwencję. Zastanawia mnie czy warto inwestować w sterownik, który zamienia fullgrupę na półsekwencję.

Offline Łukasz Worwa

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: iwonicz
  • Posiadany samochód: citroen xm
  • Miejscowość: iwonicz
Re: Silnik 2.0 8v R6A,RFZ jak chodzi na sekwencji ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:13:31 »
Witam.
I jak kolego zmieniłes ten lpg lepiej chodzi?

Offline Michał Szmyt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM MKI 2,0i Automat
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Silnik 2.0 8v R6A,RFZ jak chodzi na sekwencji ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2011, 17:25:57 »
Ja u siebie zamieniłem instalacje mieszalnikową na sekwencje i różnica jest kolosalna. Auto zdecydowanie lepiej przyśpiesza jest  bardziej elastyczne a co do spalania to pozostało praktycznie bez zmian. Jeśli masz już założony gaz to połowa pracy za tobą i koszty też zdecydowanie niższe. Sekwencje założyłem sam, później tylko drobne poprawki i regulacja w zakładzie. Jakieś dwa lata temu kosztowało mnie to 900 zł STAG4, przy czym butle miałem już zamontowaną. Od tamtej pory zrobiłem w granicach 60kkm i zadnych problemów. Silnik pracuje ładnie i równo nawet przy bardzo niskich temp poniżej -25oC. Jeśli się wahasz czy warto to powiem że nie ma się co zastanawiać. Ja biłem się z myślami przez dobre pół roku, ale po zmianie niczego nie żałuje.
Cytuj

Łukasz Worwa napisał:
Witam.
I jak kolego zmieniłes ten lpg lepiej chodzi?
Tylko Citroen