Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu  (Przeczytany 3800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
[MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« dnia: Marzec 21, 2011, 17:37:38 »
Wiem, że to trochę mało, co napiszę, ale może ktoś się już z tym spotkał:
pacjent - hdi 2.0 bez fap 170Kkm
Objawy- kiedy puszcze gaz na 1 biegu i poczekam, aż samochód przestanie sunąć siłą rozpędu i napędzanie przejmie silnik na wolnych obrotach to w chwili tego przejścia (takie typowe przyhamowanie) słyszę zgrzyt - jakby metaliczny. Podobnie się dzieje przy ruszaniu na jedynce z niewysokich obrotów. Czasem też słychać nierównomierny terkot na wolnych obrotach, kiedy samochód sobie stoi na podjeździe.

Czy ktoś ma jakieś podejrzenia, albo spotkał się z czymś takim?

Pozdrawiam

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2011, 17:52:42 »
Witam , mam złą wiadomość , u mnie przy tych objawach  było sprzęgło i dwumasa do wymiany
Koszt u mojego mechanika 2230 zł części +robocizna
Pozdrawiam

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2011, 19:02:59 »
czym grozi jazda z takimi objawami? Na razie dzieją się ot, tak, czasami tylko. Jak będą ewoluowały, żebym wiedział, że już naszedł czas na wymianę?

No i fundamentalne pytanie - jakiej firmy dwumasę, jakiej sprzęgło (bo choć dobre, to wymienię za jednym zamachem - szkoda dwa razy rozpinać potem silnik) i co myślicie o tych zestawach ze sztywnym kołem?

dzięki

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2011, 20:24:52 »
Ja też miałem ten dylemat , ale po przeczytaniu wielu opinii  i postów na różnych forach , zdecydowałem się na normalną dwumasę Valeo.
Jeździłem z tymi odgłosami rok, u mnie pojawiały się tylko jak ruszałem pod górkę lub z zapiętą przyczepką .
Po roku pedał sprzęgła zaczął od czasu do czasu uciekać do podłogi, no i sprzęgło ciężko chodziło.
Jak poszukasz to znajdziesz moje posty na ten sam temat, bo tak samo jak Ty pierwsze zacząłem pytać na forum
Pozdrawiam

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2011, 21:52:24 »
Właśnie takie same objawy miałem , jeździłem rok czasu , teraz właśnie stoi u zaprzyjaźnionego mechanika i wymieniam dwumasę sprzęgło i uszczelniacz wału przy okazji ... Udało mi się dostać w dobrej cenie , za komplet tak jak wyżej dałem 1600 zł (nówka). Na allegro taka firma 'SYGÓŁA ŁÓDŹ ' ... http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-citroen-c5-i1496287407.html ... Roboty strasznie dużo ale pośmiga znowu jakieś 150 tysięcy km.

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2011, 23:07:58 »
Cytuj

Marcin Marszał napisał:
Właśnie takie same objawy miałem , jeździłem rok czasu , teraz właśnie stoi u zaprzyjaźnionego mechanika i wymieniam dwumasę sprzęgło i uszczelniacz wału przy okazji ... Udało mi się dostać w dobrej cenie , za komplet tak jak wyżej dałem 1600 zł (nówka). Na allegro taka firma 'SYGÓŁA ŁÓDŹ ' ... http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-citroen-c5-i1496287407.html ... Roboty strasznie dużo ale pośmiga znowu jakieś 150 tysięcy km.


Objawy się zgadzają - dwumasa. Powinieneś mieć jeszcze jeden bardzo charakterystyczny objaw - przy gaszeniu silnika słychać i czuć spore szarpnięcie ze skrzyni biegów.
Może jestem niedowiarkiem, a może dealer Citroena z Łodzi sprzedaje poniżej kosztów, ale dla mnie ta cena za komplet to jakaś wajcha jest... Sorry... Zmieniałem chyba półtora roku temu, naprawdę się naszukałem, i za komplet dwumasa plus sprzęgło (oba Luk`a) zapłaciłem około 2100pln, śruby chyba po 3pln w serwisie, uszczelniacz ok 40pln (nie pamiętam dokładnie). Serwis chciał, o ile pamiętam, 3700pln za komplet, i chyba 700pln za wymianę.
Dlatego ta cena jest jakaś nierealna. Jeśli Syguła ma takie ceny na wszystko, to padają wszystkie sklepy z częściami do Cytryn :-)
Możesz z dwumasy i sprzęgła spisać nr katalogowe nadrukowane na nich?  (chyba białe litery) Poszukamy, kto to dla nich robi - na mojej wyjętej, fabrycznej był nr katalogowy Luk`a

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2011, 23:08:41 »
Marcinie mam jedno pytanie odnośnie linka który wysłałeś to zestaw jest do MK 1 czy 2 ? Bo na aukcji nie ma info.Pozdro

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2011, 23:11:54 »
MK2 . 2.0HDI 136KM

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2011, 23:13:49 »
Cytuj

Kamil Krawczyk napisał:
Cytuj

Marcin Marszał napisał:
Właśnie takie same objawy miałem , jeździłem rok czasu , teraz właśnie stoi u zaprzyjaźnionego mechanika i wymieniam dwumasę sprzęgło i uszczelniacz wału przy okazji ... Udało mi się dostać w dobrej cenie , za komplet tak jak wyżej dałem 1600 zł (nówka). Na allegro taka firma 'SYGÓŁA ŁÓDŹ ' ... http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-citroen-c5-i1496287407.html ... Roboty strasznie dużo ale pośmiga znowu jakieś 150 tysięcy km.


Objawy się zgadzają - dwumasa. Powinieneś mieć jeszcze jeden bardzo charakterystyczny objaw - przy gaszeniu silnika słychać i czuć spore szarpnięcie ze skrzyni biegów.
Może jestem niedowiarkiem, a może dealer Citroena z Łodzi sprzedaje poniżej kosztów, ale dla mnie ta cena za komplet to jakaś wajcha jest... Sorry... Zmieniałem chyba półtora roku temu, naprawdę się naszukałem, i za komplet dwumasa plus sprzęgło (oba Luk`a) zapłaciłem około 2100pln, śruby chyba po 3pln w serwisie, uszczelniacz ok 40pln (nie pamiętam dokładnie). Serwis chciał, o ile pamiętam, 3700pln za komplet, i chyba 700pln za wymianę.
Dlatego ta cena jest jakaś nierealna. Jeśli Syguła ma takie ceny na wszystko, to padają wszystkie sklepy z częściami do Cytryn :-)
Możesz z dwumasy i sprzęgła spisać nr katalogowe nadrukowane na nich?  (chyba białe litery) Poszukamy, kto to dla nich robi - na mojej wyjętej, fabrycznej był nr katalogowy Luk`a



Też nie mogłem uwierzyć i tym bardziej zapłacić z góry na konto , ale się opłacało... a koło i sprzęgło to LUK ...

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2011, 23:17:27 »
Cytuj

Grzegorz Sługocki napisał:
Marcinie mam jedno pytanie odnośnie linka który wysłałeś to zestaw jest do MK 1 czy 2 ? Bo na aukcji nie ma info.Pozdro


Mój to MK2 2.0HDI 136KM , ale widziałem na ich aukcjach także do MK1
Napisz do nich e-maila z nr VIN a dobiorą części i szybko wycenią

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2011, 23:25:35 »
Dobra, to jutro wyślę im maila z zapytanie o ceny moich ostatnich zakupów, jeszcze nie zamontowanych - kilku tulei oraz pompki spryskiwacza. Zobaczymy, czy i tutaj będą konkurencyjni :-)

Offline Marcin Marszał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Raszyn
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI ... 2005r
  • Miejscowość: Raszyn
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2011, 23:33:32 »
Cytuj

Kamil Krawczyk napisał:
Dobra, to jutro wyślę im maila z zapytanie o ceny moich ostatnich zakupów, jeszcze nie zamontowanych - kilku tulei oraz pompki spryskiwacza. Zobaczymy, czy i tutaj będą konkurencyjni :-)


Bardo dobry pomysł i test , napisz jak dostaniesz odpowiedź , jestem ciekawy czy inne części też tak tanio mają ...

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2011, 09:50:52 »
Cytuj

Marcin Marszał napisał:
Cytuj

Kamil Krawczyk napisał:
Dobra, to jutro wyślę im maila z zapytanie o ceny moich ostatnich zakupów, jeszcze nie zamontowanych - kilku tulei oraz pompki spryskiwacza. Zobaczymy, czy i tutaj będą konkurencyjni :-)


Bardo dobry pomysł i test , napisz jak dostaniesz odpowiedź , jestem ciekawy czy inne części też tak tanio mają ...
Specjalnie bym na to nie liczył ,przecież to aso  ;-) Może mają akurat jakąś wyprzedaż  :)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:29:51 »
witajcie,
mam jeszcze jedną prośbę - pojawiły się dwa nowe objawy -
*pod odpaleniu i generalnie na luzie słychać jakby parowóz - ni to brzęk, ni to szuranie, ale właśnie w układzie ciu-ciuch, ciu-ciuch:)
*przy dotknięciu pedały sprzęgła czuć dosłownie jak abs - taki masaż stopy - przenoszą się dość silne wibracje.

Pytanie: czy to koło dwumasowe właśnie? Czy już trzeba natychmiast wymieniać? a może tylko coś się poluzowało?

dzięki z odp

Offline konrad jegorow

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: kopenhaga/police/szczecin
  • Posiadany samochód: C5 II 2005 1.6 Hdi Break bez fap
  • Zainteresowania: gpw, kino
  • Miejscowość: kopenhaga/police/szczecin
Re: [MKII] dziwny dźwięk po puszczeniu gazu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:50:20 »
Cytuj

Robert Urbański napisał:
witajcie,
mam jeszcze jedną prośbę - pojawiły się dwa nowe objawy -
*pod odpaleniu i generalnie na luzie słychać jakby parowóz - ni to brzęk, ni to szuranie, ale właśnie w układzie ciu-ciuch, ciu-ciuch:)
*przy dotknięciu pedały sprzęgła czuć dosłownie jak abs - taki masaż stopy - przenoszą się dość silne wibracje.

Pytanie: czy to koło dwumasowe właśnie? Czy już trzeba natychmiast wymieniać? a może tylko coś się poluzowało?

dzięki z odp


u mnie bylo  to samo...dwumasa + sprzeglo
pozdrawiam Konrad ;)