Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podświetlenie licznika i pulpitu sterowania nadmuchem  (Przeczytany 1271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edward jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: 82-400 sztum
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2007, C4 Picasso 2008 , C4 Picasso 2.0 Blue HDI 2015
  • Zainteresowania: elektronika użytkowa, Fotografia rekonstrukcji historycznej WW2
  • Miejscowość: 82-400 sztum
Podświetlenie licznika i pulpitu sterowania nadmuchem
« dnia: Marzec 10, 2011, 11:40:04 »
Wreszcie pozbyłem się kłopotliwych żaróweczek 1.2 W od podświetlenia i zastąpiłem je specjalnymi diodami o barwie białej, koniecznie ciepłej kont 180 st. Efekt piorunujący ,światło trochę lepsze od żarówek możliwość przyciemniania, lepsza widoczność w słońcu. O ile kupne diody pozostawiają plamy i świecą światłem nie jednostajnym, to moja konstrukcja oświetla wyświetlacz jednostajnym ciepłym światłem trochę jaśniejszym od żarówek i zero ciepła. Jest to dużo pracy, bo trzeba kupić oprawki diody i rezystory to odpowiednio zmontować. Czas pracy takiej diody to 50 000godz(wieczna) Efekt super.

Offline Marek Szmeterowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2003 1,8Ex+LPG Seqent 24
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Podświetlenie licznika i pulpitu sterowania nadmuchem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 12:42:09 »
super sprawa, może byś to dokładnie opisał - jakie diody konkretny typ i oznaczenie, jakie rezystory dobrałeś, oprawki parę fotek było by też mile widziane. Admin dodałby do "zrób to sam"

pozdro

Gachu

  • Gość
Re: Podświetlenie licznika i pulpitu sterowania nadmuchem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 17:08:59 »
fajnie ale mogłeś o tym napisać w istniejącym wątku a nie zakładać kolejny zwłaszcza, że w tamtym wątku koledzy pisali o diodach