Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)  (Przeczytany 3506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Siedlecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Koniecpol
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
  • Miejscowość: Koniecpol
Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« dnia: Luty 11, 2011, 15:41:36 »
Witam. Dzisiaj odpalając samochód nie zgasła kontrolka pracy silnika w czasie jazdy ciągle się świeci. Na 11 byłem umówiony u mechanika na wymianę drążka stabilizatora gdy odwiozłem do niego samochód pokazałem mu że zapaliła się ta kontrolka to on powiedział że ok sprawdzi co i jak. No i około  14 odebrałem autko ok odpaliłem lampka się nie świeci i przy okazji już nic nie stuka :) potem pojechałem do sklepu po powrocie ze sklepu odpalam auto i znowu świeci się ta kontrolka :( I teraz pytanie jak zrobić aby już więcej się nie zapalała a może jednak coś z autkiem nie tak ja jednak myślę że zapala się bez powodu.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2011, 17:10:47 »
"aby już wiecej sie nie zapalała" - zrobic diagnostyke i w razie potrzeby naprawic usterke lub wydłubac kontrolkę - już nigdy się nie zaświeci...:)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2011, 18:03:07 »
Kolega Jacek sobie zażartował ale zdajesz sobie sprawę, że wiele niesprawnych elementów może powodować zapalenie kontrolki.
jedynym sposobem jest odczytanie błędów i ich właściwa interpretacja przez fachowca. Może to być sonda lambda, przepustnica , cewka , katalizator itd. itd.
Na początku zapytaj mechanika co zrobił że lampka zgasła i niech naprawi do końca.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Tomasz Woźniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.4 16v 2005r
  • Zainteresowania: kobiety
  • Miejscowość: Gliwice/Zabrze/Bytom
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2011, 20:57:20 »
Podjedz do mechanika niech Ci odczyta blad... skoro sie pojawil ponownie to znak ze cos nie gra...

Bez diagnostyki trudno powiedziec co to moze byc - tak jak kolega napisal powodow moze byc multum wiec i ja podam kilka  "chrzczone" paliwo, silnik dostaje lewe powietrze itp...  :)

Offline Robert Siedlecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Koniecpol
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
  • Miejscowość: Koniecpol
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2011, 18:44:17 »
byłem dzisiaj u mechanika  przejazdem -powiedział że to błąd sondy lambda- kazał zaopserbować czy auto nie pali za dużo ,oraz dotankowac go podejrzewa liche paliwo...cdn

cd..Wszystko wyjaśnione rano zapaliła się rezerwa i po tankowaniu na Orlenie lampka zgasła. Czyli powód świecenia kontrolki  to paliwo.

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2011, 15:53:58 »
OK, czyli kiedy kontrolka może się świecić? U mnie po przekręceniu kluczyka kontrolka pali się. Po zapaleniu silnika gaśnie. Tak jest ok? W poprzednim ZXie paliła się cały czas i nikt nigdy nie znalazł przyczyny.
"Oh lá lá, vive la difference!"

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2011, 14:59:29 »
Po przekręceniu kluczyka zapala sie lampka - to objaw prawidłowy.  Po zapaleniu silnika gasnie - tak ma byc. Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2011, 20:49:18 »
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
 Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

...aby zostawić u niego 50 pln


ja wychodzę z założenia że lepiej zainwestować w ELM i samemu chociaż popróbować diagnozować
kiedyś była dyskusja o interfejsie wiec ja bym polecał  
ale niektórzy nie lubią sie brudzić i zapłacić...

dodam jeszcze ciekawostkę  jak ok rok temu kupiłem sobie  ELMa od tamtej pory kontrolka nie zaświeciła w moim  XP więc leży w szufladzie pod siedzeniem bezrobotny...

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2011, 07:53:49 »
Cytuj

Arek Kasprzyk napisał:
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
 Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

...aby zostawić u niego 50 pln


ja wychodzę z założenia że lepiej zainwestować w ELM i samemu chociaż popróbować diagnozować
kiedyś była dyskusja o interfejsie wiec ja bym polecał  
ale niektórzy nie lubią sie brudzić i zapłacić...

dodam jeszcze ciekawostkę  jak ok rok temu kupiłem sobie  ELMa od tamtej pory kontrolka nie zaświeciła w moim  XP więc leży w szufladzie pod siedzeniem bezrobotny...


Mozesz zdradzic tajemnice gdzie i za ile kupiles ELM

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2011, 08:55:21 »
Cytuj

Adam Żórawski napisał:


Mozesz zdradzic tajemnice gdzie i za ile kupiles ELM


za jakieś 58 zł na licytacji na Allegro dodatkowo dostałem jeszcze płytę z różnymi programami
kupowałem w ciemno bo do końca nie wiadomo było czy w moim roczniku zadziała

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 13:33:04 »
A linka do akcji moge prosic

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 15:30:44 »
Cytuj

Arek Kasprzyk napisał:
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
 Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

...aby zostawić u niego 50 pln


ja wychodzę z założenia że lepiej zainwestować w ELM i samemu chociaż popróbować diagnozować
kiedyś była dyskusja o interfejsie wiec ja bym polecał  
ale niektórzy nie lubią sie brudzić i zapłacić...

dodam jeszcze ciekawostkę  jak ok rok temu kupiłem sobie  ELMa od tamtej pory kontrolka nie zaświeciła w moim  XP więc leży w szufladzie pod siedzeniem bezrobotny...


No wlasnie ... co potrafi takie ELM w porownaniu do Lexii (ktora wiadomo ile kosztuje) ?

jacekczewa1

  • Gość
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2011, 20:07:42 »
Cytuj

Pawel Dienwebel napisał:
Cytuj

Arek Kasprzyk napisał:
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
 Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

...aby zostawić u niego 50 pln


ja wychodzę z założenia że lepiej zainwestować w ELM i samemu chociaż popróbować diagnozować
kiedyś była dyskusja o interfejsie wiec ja bym polecał  
ale niektórzy nie lubią sie brudzić i zapłacić...

dodam jeszcze ciekawostkę  jak ok rok temu kupiłem sobie  ELMa od tamtej pory kontrolka nie zaświeciła w moim  XP więc leży w szufladzie pod siedzeniem bezrobotny...


No wlasnie ... co potrafi takie ELM w porownaniu do Lexii (ktora wiadomo ile kosztuje) ?

w porownaniu do lexii to nie potrafi nic......diagnozuje silnik - odczytuje bledy, kasuje błedy i mozna podejrzec wartosci niektorych danych typu przeplywka, sondy, czujniki temp w czasie rzeczywistym - pod warunkiem  ze polaczy sie z ecu silnika no i tak jak wspomnialem wylacznie diagnozuje silnik

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2011, 20:31:00 »
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
A linka do akcji moge prosic


nie pamiętam muszę poszukać ale to ktoś z trójmiasta
ale to nie ma znaczenia poszukaj aukcji gdzie dodają jeszcze płytę z programami  nie będziesz musiał ściągać
dodam że mój "fejs"  nawet nie jest na procesorze ELM327 tylko na PIC i działa

Offline henryk prosty

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: wawa
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2005
  • Miejscowość: wawa
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2011, 15:50:13 »
ELM to nazwa marketingowa, jest to właśnie zaprogramowany procesor PIC który z jednej strony gada z samochodem po jednym z 4 protokołów a z drugiej z komputerem po porcie szeregowym. Dodam jeszcze że wersja ELMa z allegro nie ma żadnego znaczenia - zadziała każdy ELM327.

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2011, 16:28:49 »
Cytuj

Arek Kasprzyk napisał:
Cytuj

Adam Żórawski napisał:
 Zapalenei w czasie jazdy lub nie zgasneicie po zapaleniu to oznaka ze nalezy udać się do diagnosty.

...aby zostawić u niego 50 pln

ja wychodzę z założenia że lepiej zainwestować w ELM i samemu chociaż popróbować diagnozować
kiedyś była dyskusja o interfejsie wiec ja bym polecał  
ale niektórzy nie lubią sie brudzić i zapłacić...
A ja wychodzę z założenia, że jakby grzebanie przy samochodzie mnie bawiło to bym został mechanikiem samochodowym. Ale mnie nie bawi tak jak i wielu innych.
Wczoraj czytałem artykuł (nie pamiętam tytułu czasopisma) na temat bałwochwalczej wiary w kody błędów odczytywane z komputera. Na przykładzie Audi generującego kod błędu sugerujący nieprawidłowe działanie jednego wtryskiwacza pokazano jak bezkrytyczne czytanie kodów błędów prowadzi na manowce. Mechanik poddał się po 10 godzinach i dwukrotnej wymianie wtryskiwaczy. A problemem był przetarty kabelek. Tylko, że po odczytaniu kodów trzeba było chwilkę pomyśleć.

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2011, 16:34:10 »
Cytuj

Leszek Kubrak napisał:
Na przykładzie Audi generującego kod błędu sugerujący nieprawidłowe działanie jednego wtryskiwacza pokazano jak bezkrytyczne czytanie kodów błędów prowadzi na manowce. Mechanik poddał się po 10 godzinach i dwukrotnej wymianie wtryskiwaczy. A problemem był przetarty kabelek. Tylko, że po odczytaniu kodów trzeba było chwilkę pomyśleć.


Jest jeszcze kwestia mechanika i jego doświadczenia...
XP

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Lampka pracy silnika (autodiagnostyki)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2011, 16:52:50 »
Wiesz Ewa, Stańczyk dawno temu stwierdził, że w Krakowie to sami dentyści żyli. A teraz każdy się zna na mechanice samochodowej i na komputerach :)