Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Osłona pod silnik do 1.8 Benzyna  (Przeczytany 1740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Osłona pod silnik do 1.8 Benzyna
« dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:35:23 »
Witam serdecznie koledzy czy orientujecie w temacie jaka dokładnie osłona dolna silnika podejdzie do 1.8 16V od 2004r, czy jest różnica w budowie osłony i sposobie jej mocowanie pomiędzy modelem np z 2000r a modelem od 2004 (pełny lift)?

Czy ta z allegro będzie pasować:

http://moto.allegro.pl/oryginalna-oslona-silnika-berlingo-xsara-partner-i1518451651.html

jest jeszcze ta
http://allegro.pl/nowa-oryg-oslona-silnika-berlingo-xsara-picasso-i1496542748.html

i teraz sam nie wiem bo jedna ma otwór druga nie ma?

Czy ktoś z Was przerabiał temat lub ma w swoim silniku benzynowym zamontowaną taką osłonę

Pozdrawiam
Przemek

Offline Ireneusz Turowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: picasso 1.8 16V 2003+diegoG3 i valteki34
  • Miejscowość: Lublin
Re: Osłona pod silnik do 1.8 Benzyna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:03:17 »
Witam Cię
Ja to przerabialem miesiac temu. Zakupilem na allegro od GOPLAST2007 [email protected] tel. 500 655 699 oslone do 1.8 za 70 zl i jest super. Oczywiscie jest to podroba ale idealnie pasujaca. Zadna z tych co wskazales nie pasuje bo musi miec specjalne przetloczenia na miske i przewody od wspomagania biegnace na dole. Wejdz na aukcje to zobaczysz.
Sruby mocujace do pasa przedniego (3szt.) i na tyl (1szt. podobna do przednich tylko krotsza) kup w aso - drogo. Nie kupuj nakrętek bo to normanle 6 mm a oni liczą w aso za 4 szt. jak za 1 kg w sklepie. Po bokach proste zaczepy montazone plastikowe lub śrubki z nakrętkami do wyboru bo te juz nie maja jakiegos strategicznego znaczenia. Powodzenia życzę.
PS. Po montazu po kilkudziesięciu km odkręć i sprawdź czy oslona nie ociera o przewody pod silnikiem.

fridayek81

  • Gość
Re: Osłona pod silnik do 1.8 Benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 05:28:15 »
Witaj kolego:) dziękuje za wypowiedź w wątku a trochę zdziwiłeś Mnie pisząc że nie pasuje ta oryginalna citroena gdyż po nr Vin podałem w mailu osobie z ASO CITROEN z Piotrkowa Tryb (oni mają takową osłonę za 454zł :))))) żart cenowy:)))) , i dziwne że pisaliby że nie pasuje a tam jest otwór za tą metalową blachą a Ty masz z którego roku swoją XP?
Wiesz zastanawiam się bo mogę mieć za 170zł oryginalną osłonę zamiast 454zł i sam nie wiem a Twoja ma jakieś wygłuszenie z gąbki czy goły plastik? z ciekawości pytam

Pozdrawiam
Przemek

Offline Ireneusz Turowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: picasso 1.8 16V 2003+diegoG3 i valteki34
  • Miejscowość: Lublin
Re: Osłona pod silnik do 1.8 Benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:25:58 »
Moje Xp jest z 2003 koncowka roku Na rynku sa oslony krotkie i dlugie i pod 1,6 hdi, 2,0 hdi oraz 1,6 i 1,8 ben. Napisalem Ci ze te wskazane powyżej wedlug mnie nie pasuja gdyz nie widzę na nich charakterystycznego przetloczenia pod miske i na przewody. Ta ktora zalozylem nie posiada zadnego wyciszenia, ale raczej nie tu upatrywalbym roznicy uzasadniajacej tak wysoka cene. Szczerze, to ja oslone traktuje jako pewną fanaberie, 6 lat jezdzil bez niej i zle nie bylo wiec kazda wyzsza cena niz te 70 zeta byla dla mnie juz zaporowa - to nie jest czesc bez ktorej auto nie pojedzie. Niedogodnoscia jest koniecznosc zdemontowania jej do wymiany oliwy i filtra, ale jak juz wczesniej pisal kolega Lokiec Adam to naprawde trwa 45 - 60 sekund. Pozdrawiam i zycze dobrego zakupu.