Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?  (Przeczytany 3107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Masiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Berlingo 2.0 HDI (90KM) 2004
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?
« dnia: Lipiec 04, 2011, 11:26:15 »
Witam,

W moim berlingo (2004 - 2.0HDI) mam problem ze światłami: po wyłączeniu przełącznika światła nie gasną. Dopiero jak odpiąłem kostkę przy bezpiecznikach to się wyłączyły - po podłączeniu - dalej swiecą. Słychać jak jakiś - chyba - przekaźnik się przełącza ale nic się nie zmienia... co to może być - gdzie tego szukać?

Może jest to jakaś drobna usterka z którą sam sobie poradze i nie trzeba będzie wydawać setek zł. na diagnostykę i niekoniące się wymiany...

pozdrawiam
M

Offline Marcin Masiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Berlingo 2.0 HDI (90KM) 2004
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2011, 00:31:36 »
Dobra, dowiedziałem się, nie ma żadnego przekaźnika, jest przelącznik zespolony czy jak to się tam nazwya... u mnie z pilotem do radia... pewnie cena mnie "zaskoczy".

pozdr.
m

  • Gość
Re: Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2011, 19:13:58 »
I co zrobiłeś?
Bywały już w tych samochodach problemy z wyłączeniem świateł i przeważnie był gdzieś problem z masą.
Nie mówię, że na 100% będzie tak u Ciebie, ale warto sprawdzić, bo obejdzie się bez kosztów, a może pomoże.

Offline Marcin Masiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Berlingo 2.0 HDI (90KM) 2004
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 15:40:05 »
Dzięki - poszukam posprawdzam,  - na razie działa - nic nie zrobiłem. U mnie poza problemem ze światałmi, jest problem z kierunkowskazami, czasem przestają migać, docisnę lekko przełącznik i znowu działają - czytałem gdzieś o tym, że to już się kończy przełącznik - rozbiorę zobaczę, dam znać.

pozdr.
m

  • Gość
Re: Światła mijania nie wyłączają się... przekaźnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:58:42 »
Tak. U mnie też się kończył w ten sposób. Musiałem wymienić manetkę i blaszkę przy elektronice. Teraz działa.