Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów  (Przeczytany 1982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek Zaborowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Kraśnik
  • Posiadany samochód: C4 VTS 1.6HDI 05'; C5 1.8 Impress Berline 07'
  • Miejscowość: Kraśnik
[mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów
« dnia: Kwiecień 17, 2011, 10:13:06 »
Witam. Posiadam w swojej C5 wyżej wymieniony silnik. Jednak silnik ten w moim odczuciu jest za słaby do tego samochodu. Samochód kupiłem jako nowy i ma dopiero 52tys km, więc nie chciałbym się go pozbywać tylko ze względów na silnik. Chciałbym jakoś poprawić osiągi tego silnika. Znalazłem coś takiego w internecie: 44tuning.pl. Robił ktoś z Was coś takiego? I oczywiście czy warto? Pozdrawiam

Marek_S

  • Gość
Re: [mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:06:36 »
cudów się nie spodziewaj to zbyt mały silnik do tego auta . Robiłem kiedyś takie zabawy. Nawet fajnie wychodziło

Offline Piotrek Zaborowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Kraśnik
  • Posiadany samochód: C4 VTS 1.6HDI 05'; C5 1.8 Impress Berline 07'
  • Miejscowość: Kraśnik
Re: [mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:15:26 »
Fajnie wychodziło... tzn? Jest sens się w to bawić? Wiadomo, że cudów nie będzie, ale czy zmiana jest na tyle wyczuwalna, że warto zainwestować w nową mapę? I jeżeli robiłeś coś takiego, to jakie wartości można osiągnąć?

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2011, 22:13:00 »
W przypadku silnika wolnossacego nikt nie jest w stanie zagwarantowac konkretnych przyrostow czyw wogole powodzenia operacji. Tym bardziej, ze nie jest to typowy silnik w autach PSA, czy czesto spotykany i czesto chipowany. Niemniej jednak wskazane wyzej przyrosty sa realne i beda odczuwalne w czasie jazdy (szczegolnie lepsza elastycznosc w jezdzie na codzien w zwiazku z przyrostem momentu obrotowego w najbardziej uzytecznym zakresie obrotow silnika).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Krzysztof Marak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 fl 2,0 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mk2] silnik 1.8 16v - poprawa osiągów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2011, 20:10:06 »
też o tym myślałem w pewnym momencie ale to się po prostu nie opłaca. Lepiej te 2 klocki odłożyć na następne autko :)