Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] co i kiedy wymieniamy  (Przeczytany 1857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konrad jegorow

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: kopenhaga/police/szczecin
  • Posiadany samochód: C5 II 2005 1.6 Hdi Break bez fap
  • Zainteresowania: gpw, kino
  • Miejscowość: kopenhaga/police/szczecin
[Mk2] co i kiedy wymieniamy
« dnia: Luty 18, 2011, 18:42:43 »
Mam kilka watpliwosci i pytan do uzytkownikow, z tego wzgledu ze jestem nowym posiadaczem cytryny.

Model \c5 II 1.6HDi kombi, przebieg 90tys, 100% oryginalny.
Co kiedy powinno sie wymienic w tym samochodziE??? Pytam gdyz nie dostalem ksiazeczki. Chcialbym wiedziec co ile rozrzad, dwumase, filtry np paliwa powierza, olej wiadomo rzecz gustu ja co 12tys+STP, filtr paliwa, sprzeglo, ???

hamulce czy plyny wiadomo na biezaco

zawieszenie w miare na biezaco ale kiedy czego sie spodziewac??
czy ktos mogl by wypisac co i kiedy nalezy robic?
ja tym razem z tym autem nie chcial bym robic jak z poprzednimi "cos zacznie stukac wtedy bede robic" tym razem ma byc wszystko za wczasu nawet jak nie stuka/
auto planuje miec na przyszle 150tys czyli najblizsze 5 lat jak dla mnie i im mniej problemow tym lepiej/
czy ktos uzywa STP do wtryskow?? bo ja mam zamiar :)
pozdrawiam Konrad ;)

Offline Bogusław Tęgi

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: szczecin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI III
  • Miejscowość: szczecin
Re: MkII 1.6HDi 2005 co kiedy wymieniamy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 14:06:26 »
Jak wiadomo filtry co rok a rozrząd podobno wytrzyma 160000km
opel manta,f126,tawrija,kia,focus,C5 -1,6HDI,C5 2,0  HDI III

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: MkII 1.6HDi 2005 co kiedy wymieniamy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 15:24:52 »
Jeżeli chodzi co jaki czas co się robi to na to nie ma reguły,i nie rób czegoś za wczasu, jak wiadomo olej co rok albo przebieg ok 15 tys km,filtry powietrza,oleju raz na rok,paliwa na 40 tys km,płyn hamulcowy wymienić raz na 5 lat,płyn hydrauliczny podobno starcza na 200tys km ale lepiej sobie wymienić,oleju w skrzyni rzekomo też się nie rusza,ale dobrze jest zmienić.Jeżeli chodzi o sprzęgło i dwumasę,to jeździ się do czasu kiedy wysiądzie albo sprzegło albo dwumasa,bo najlepiej wymienić komplet,objawy zużycia znajdziesz na forum.Nie wymieniaj czegoś co jest jeszcze nie zepsute,bo może być sytuacja że autko masz na częściach fabrycznych,a zaczniesz zmieniać na jakieś zamienniki gorsze jakościowo i wtedy kłopot bo zacznie się sypać co chwilę.Pamiętaj jak coś nie tak to jest forum szukasz i pytasz i wiesz wszystko.A z resztą z autem jak z kobietą nigdy nic nie wiadomo.Pozdro