Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stuki przy skręconych kołach podczas jazdy w lewo  (Przeczytany 1264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Bor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: xP
Stuki przy skręconych kołach podczas jazdy w lewo
« dnia: Maj 07, 2011, 19:42:48 »
Witam wszsytkich, mam takie pytanie,  może ktoś się zmierzył z wyzwaniem stuków w przednim prawym kole?
 następują one podczas jazdy przy wjechaniu w nierównosci ( np. droga kamieniowa, jakieś tam dziury itp) wyłącznie przy kołach skeconych w lewo. Jak jedziemy prosto i w prawo nic nie stuka, skręcimy w lewo i coś rutmicznie puka(nie wiem czy jest to rytm nierówności czy obracającego się koła). Na postoju takie suki nie występują. Czy możliwe że łożysko piasty powoli mówi papa ? Sprawdzałem łącznik stabilizatora bo to mi przyszło najpierw na myśl ale jest w porządku..

Gachu

  • Gość
Re: Stuki przy skręconych kołach podczas jazdy w lewo
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2011, 13:46:59 »
prędzej stukania szukaj w przegubie niż łożysku

Offline Rafał Bor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: xP
Re: Stuki przy skręconych kołach podczas jazdy w lewo
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2011, 19:42:24 »
Z przegubem myślę żę by ciągle pukało niezależnie od nierówności a nie tylko na krzywej drodzę, trzba się udać na szarpaki ...

Offline Rafał Bor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: xP
Re: Stuki przy skręconych kołach podczas jazdy w lewo
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 10:19:40 »
Okazało się że jest uszkodzony sworzeń wahacza... byłem na 3 stacjach diagnostycznych 1wsza - robilem przegląd pan powiedzial ze wszystko jest w porządku, 2ga inny pan takze potwierdził to co wczesniejszy, 3cia razem z młodym diagnosta weszlismy do kanału i szukalismy do bólu, znalezlismy minimalny skok prawego sworznia... szkoda ze trzeba wymieniac cały wahacz;)