Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Trzeszczące szyby  (Przeczytany 1607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Dądela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06
  • Miejscowość: Bytom
Trzeszczące szyby
« dnia: Kwiecień 21, 2011, 15:55:18 »
Witam,

od paru dni mam następujacy problem - strasznie trzeszczą szyby przednie na nierównościach. Czasami częstotliwość jest większa, czasem mniejsza. Z tego co zauważyłem gdy próbuję poruszać zamkniętą szybą wzdłuż dolnej uszczelki szyba delikatnie pracuje i towarzyszy temu uciążliwy dźwięk trzeszczenia. Co ciekawe, problem występuje zarówno w prawych jak i w lewych drzwiach.

Co to może być? Wcześniej też się zdarzało ale bardzo rzadko, teraz wraz z nadejściem wiosny problem stał się mocno uciążliwy.

Ponadto lewe okno otwiera się z widocznymi oporami i towarzyszącymi dźwiękami trzasków, ale ten problem miałem również w zeszłym roku.

Da się ten problem jakoś rozwiązać bez rozbierania drzwi?

Pozdrawiam
Michał Dądela
:) Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06 :)

Offline Tomasz Ostrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 66,2 kW '10
Re: Trzeszczące szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2011, 10:09:32 »
witam,

od kilku dni mam niestey to samo - czyli od momentu jak zrobiło się troche cieplej i w powietrzu jest (może być) więcej kurzu... niestety nie wiem co z tym zrobic a strasznie wkurza...
Kupuj polskie produkty - twoje dzieci będa miały gdzie pracować.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Trzeszczące szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2011, 11:46:31 »
w poprzednim pikusi tez trzeszczały mi szybki przy opuszczaniu/podnoszneniu a szczególnie lewa , wydmuchalem prowadnice powietrzem i delikanie nalałem po kilka kropel oliwki po rancie szybki do prowadnicy- do dnia sprzedaży nigdy juz nie zatrzeszczały :)

Offline Michał Dądela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06
  • Miejscowość: Bytom
Re: Trzeszczące szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2011, 08:42:28 »
Doszedłem do tego że problem tkwi w tym że szyba jest luźna i "lata" - po lekkim jej usztywnieniu (metodą tymczasową przez wciśnięcie szmatek wzdłuż prowadnicy) celem sprawdzenia zupełnie ucichła.

W związku z tym moje pytanie:

Czy jest jakaś możliwość usztywnienia szyby? Czy można jakoś ją regulować w prowadnicy? Warto wogóle zrzucać tapicerkę? Może macie jakiś sposób na usztywnienie szyby bez ściągania tapicerki?

Pozdrawiam
Michał Dądela
:) Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06 :)

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Trzeszczące szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2011, 09:39:55 »
Mi trzeszczała szyba w jej uchwycie który chodzi po prowadnicy. Tam ma lekki luz w plastykowym wózku i tam trzeszczało. Trzeba zdjąć tapicerkę i piankę ochronną żeby zajrzeć do wnętrza drzwi tam są dwa plastykowe wózki na prowadnicach. Można usztywnić mocowanie żeby nie było luzu albo dać smaru żeby szyba nie trzeszczała, ja dałem smar i jest ok-cisza, nie usztywniałem bo ten luz chyba musi być.