Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em  (Przeczytany 10674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Skuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6Hdi 109KM
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:35:20 »
Witam Towarzystwo Cytryniarzy
Mam ciekawy problem wymieniłem tylne klocki w swoim Pikusiu
1.6 Hdi z FAP niestety musiałem zdemontować zaciski dolałem płyn, odpowietrzyłem, a PEDAŁ w podłodze !!!!!
Za [color=ff0000]piii[/color]ę nie wiem co dalej robić pęcherzyków nie ma na odpowietrznikach ręczny już działa :) ale hamulec nożny łapie lekko w podłodze do jazdy się to nie nadaje SOS bo mi pomysły skończyły pozdrawiam SQZI

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 09:41:11 »
Rozumiem, że jak zdemontowałeś zaciski to uszedł cały płyn z układu? Jeśli tak to czy pompę odpowietrzyłeś ?
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adam Skuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6Hdi 109KM
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:00:45 »
Prawie cały ale w zbiorniczku wyrównawczym non stop był
więc nie wiem co dalej robić może ciśnieniowo poprzez aparat do zmiany płynu ?????

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:08:45 »
A co ci zależy odpowietrzyć pompę. Wiesz jak się to robi? Normalnie, w podobny sposób jak zaciski. Jedna osoba pompuje i trzyma, a druga popuszcza przewody na pompie aż zacznie wychodzić płyn i zakręca. Płynu się nie łapie do butelki bo nie ma takiej możliwości, tylko spływa sobie na podłoże. Operację wykonujemy na wszystkich przewodach wychodzących z pompy dla pewności 2-3 razy na każdym przewodzie . Jak to nie pomoże to możesz jechać na aparat. Ale ostrożnie.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adam Skuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6Hdi 109KM
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:10:52 »
Dzięki spróbuję ale z lekko dozą nieśmiałości :) Nie wiesz czy gdzieś jest dostępna cytrusiowa instrukcja serwisowa do mojego problemu ???? Pozdrawiam i dziękuję .

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:06:02 »
Cytuj

Adam Skuza napisał:
Dzięki spróbuję ale z lekko dozą nieśmiałości :) Nie wiesz czy gdzieś jest dostępna cytrusiowa instrukcja serwisowa do mojego problemu ???? Pozdrawiam i dziękuję .

Co do instrukcji to raczej nie znajdziesz takiej. A co do samych objawów to typowe dla zapowietrzonego układu, a dziwne dlaczego odpowietrzone a pedał wpada. Aha jeszcze dwa pytania.
Jakim płynem uzupełniałeś układ , oraz pedał wpada w podłogę  gdy gwałtownie nadepniesz na hamulec, czy też powoli go wciskasz ?
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adam Skuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6Hdi 109KM
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:24:50 »
ferodo dot 4  a pedał po włączeniu silnika do podłogi i podpompowanie nic nie daje dalej podłoga na szczęście mam ręczny i trzyma i nożny chwyta przy samej podłodze ale na pedale nie ma żadnego oporu ( podłe wrażenie :( ) Pozdrawiam

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2011, 12:50:09 »
Krótko co może być.
- Uszkodzona pompa tzn tłoczki przepuszczają
- dalej jest zapowietrzony układ np mogła się zrobić poduszka na którymś z przewodów lub w rozdzielaczu
-Albo puścił samoregulator w tylnym którymś heblu i nadmiernie się szczęki cofają, aha ale ty masz klocki wiec odpada, może masz coś źle zmontowane
Więcej pomysłów nie mam.
PS Stawiam na zapowietrzony układ.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adam Skuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6Hdi 109KM
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Odpowietrzanie Hamulców z ABS-em
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:57:12 »
SPRAWA ZAKOŃCZONA !!!!!!

Ciekawostka skończyło się w serwisie ze względu na to że nie dało się zrobić hamulca tak jak chciałem. Podłączyli ciśnieniowy aparat do układu hamulcowego wyczyścili, odpowietrzyli 15 minut im to zajęło i ZDZIWIENIE jest tak samo jak było :(

 I teraz numer stulecia po podłączeniu do kompa jest procedura nim sterowana do odpowietrzania układu hamulcowego z ABS i ESP w moim przypadku BOSCH 5.1  .
 I to pomogło, jest tak jak powinno być ale żeby odpowietrzać układ hamulcowy z komputera to już chyba lekka przesada

Zamykam temat Pozdrowienia Adam Skuza