Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.6 16V coś piszczy w silniku  (Przeczytany 2441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuba Chełmicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: W-wa
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 110KM
  • Zainteresowania: wędki, pain(t)ball
  • Miejscowość: W-wa
1.6 16V coś piszczy w silniku
« dnia: Styczeń 07, 2011, 11:38:09 »
Witam,
W środę oddałem do zaprzyjaźnionego mechanika autko (1.6 16V 2006r 60k km ) na zwykły prosty przegląd. Wcześniej mówiłem mu że coś piszczy jak silnik pracuje.
Wieczorem byłem w warsztacie i próbowaliśmy wyłapać to piszczenie.
Na dzień dobry pasek klinowy wymieniliśmy na nowy ( stary już był troszku popękany) piszczało nadal.
Gdy zdjęliśmy pasek pisków nie było !!!!
Rękoma w miarę szybko staraliśmy kręcić pokolei rolkami , ale ani pod ręką nie czuło sie wyraźnego chrobotania ani odgłosów żadnych nie było :-(
Przykładając ucho pisk wg mnie dochodzi od pompy wspomagania ( wg mechanika bardziej od środka silnika )
Nadmienie że jak dodaję gazu to pisk przechodzi na wyższą tonację :-/
Jedyne co mi przyszło do głowy to podpinanie pod silniki pokolei rolek , tylko czy jest jakis serwisowy pasek klinowy  o możliwości zmiany długości ???
Na razie jeżdżę z tym piskiem i tak naprawdę jesteśmy w kropce.
Może ktoś z Was walcczył z takim piskiem ??
Boję sie że jak uderzę do ASO to zedrą ze mnie jak za zboże , albo powiedzą że Ten Typ Tak Ma :-(

Dzięki za jakieś sugestie, pomysły.

Szacuneczek Kuba Ch.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: 1.6 16V coś piszczy w silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:56:41 »
Cytuj

Kuba Chełmicki napisał:
Witam,
W środę oddałem do zaprzyjaźnionego mechanika autko (1.6 16V 2006r 60k km ) na zwykły prosty przegląd. Wcześniej mówiłem mu że coś piszczy jak silnik pracuje.
Wieczorem byłem w warsztacie i próbowaliśmy wyłapać to piszczenie.
Na dzień dobry pasek klinowy wymieniliśmy na nowy ( stary już był troszku popękany) piszczało nadal.
Gdy zdjęliśmy pasek pisków nie było !!!!
Rękoma w miarę szybko staraliśmy kręcić pokolei rolkami , ale ani pod ręką nie czuło sie wyraźnego chrobotania ani odgłosów żadnych nie było :-(
Przykładając ucho pisk wg mnie dochodzi od pompy wspomagania ( wg mechanika bardziej od środka silnika )
Nadmienie że jak dodaję gazu to pisk przechodzi na wyższą tonację :-/
Jedyne co mi przyszło do głowy to podpinanie pod silniki pokolei rolek , tylko czy jest jakis serwisowy pasek klinowy  o możliwości zmiany długości ???
Na razie jeżdżę z tym piskiem i tak naprawdę jesteśmy w kropce.
Może ktoś z Was walcczył z takim piskiem ??
Boję sie że jak uderzę do ASO to zedrą ze mnie jak za zboże , albo powiedzą że Ten Typ Tak Ma :-(

Dzięki za jakieś sugestie, pomysły.

Szacuneczek Kuba Ch.


Jasne. Szukanie pisków po omacku to najgorsze co może być. Inna sprawa że pojechałeś do mechanika , który sam nawet nie wie jak się zabrać do tego i pyta Ciebie co ma zrobić. Brak mu w warsztacie odpowiednich narzędzi . Jak ktoś ma dobre ucho to wystarczy kawałek listewki. Ale, że niewielu z nas jest muzykami a dźwięki się przenoszą to musimy się wspomagać aparatami słuchowymi, które pomagają nam zlokalizować obszar z którego wydobywa się pisk lub stukot. Dlatego polecam wszystkim mechanikom stetoskop diagnostyczny. Koszt narzędzia niewielki a diagnoza skąd dochodzi pisk lub stukanie pewna. Wiem że jest niewiele miejsca ale sonda stetoskopu nie jest duża i na pewno miejsce się znajdzie aby ją przyłożyć
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

jacekczewa1

  • Gość
Re: 1.6 16V coś piszczy w silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:04:37 »
Jarku - toż to jak w klinice ..... mam nadzieję że tej sondy nie wtyka się do układu wydechowego ...hahaha - to tak dla rozlużnienia :)

  • Gość
Re: 1.6 16V coś piszczy w silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:46:36 »
U mnie ten pisk wydobywał sie z rolki prowadzącej i napinacza paska osprzetu . Po wymianie cisza , ale u mnie to było przy 150kkm.

Offline Monika Leszczyńska

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Brześć Kujawski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 Exclusive 16v
  • Miejscowość: Brześć Kujawski
Re: 1.6 16V coś piszczy w silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2011, 23:52:25 »
U mnie też tak piszczy od niedawna. Zaczniemy od wymiany paska i kontroli napinacza. Zobaczymy...

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: 1.6 16V coś piszczy w silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2011, 09:00:45 »
Miałem ten przypadek i już wielokrotnie o tym pisałem pasek skakał (drżał) i musiałem wymienić koło pasowe na wale głównym ale ja mam 1.6 HDI nie wiem jak w benzyniakach to się ma.
Darek