Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XP 2.0 HDI terkocze coś przy ruszaniu drążkiem zmiany biegów  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Witam,
Kupiłem niedawno XP 2.0 HDI i wszystko wydawało się ok. Niestety ostatnio słyszę terkotanie w okolicach skrzyni biegów w momencie kiedy samochód jest rozgrzany a ja ruszam dźwignią zmiany biegów. Mogę przez poruszanie nią zlikwidować to terkotanie ale mogę je też wywołać odpowiednio ustawiając drążek. Taki sam objaw jest gdy przygazuję i podczas spadania obrotów w pewnym zakresie pojawia się to terkotanie a po zejściu na niskie obroty cichnie. Na wolnych obrotach jak wspomniałem mogę przez ruch dźwignią spowodować to terkotanie... Olej w skrzyni jest. Proszę o pomoc!!! Pozdrawiam

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: XP 2.0 HDI terkocze coś przy ruszaniu drążkiem zmiany biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:44:16 »
Do wymiany słynna już sprężynka plus gumowe oringi mechanizmu zmiany biegów i będzie git. Jest na forum podwieszony wątek o tym więc tam szukaj rozwiązania swoich problemów.
colins

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Re: XP 2.0 HDI terkocze coś przy ruszaniu drążkiem zmiany biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2011, 21:07:52 »
Dzięki!!!! Mam tylko nadzieję że to sprężynka, ponieważ objawy wyglądają na poważne... pracujący silnik, ruszanie dźwignią i pojawia się w pewnych położeniach terkotanie, jakby rezonans itp, jest to bardzo głośne i na pierwszy rzut brzmi jak coś w skrzyni, wystarczy znaleźć odpowiedni położenie dźwigni i wszystko cichnie. Jak wrzucę bieg i dzwignię pozostawie "luźno" na wrzuconym biegu to też terkocze ale jak ją przytrzymam "na sztywno" jakby naciągając to terkotanie cichnie... w sumie mam lekkiego stracha ale jest to ewidentnie połączone z dźwignią zmiany biegów tylko nie wiem czy w samej skrzyni coś "naciągam" czy może luźny mechanizm wpada w rezonans...