Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem po wymianie linki sprzęgła  (Przeczytany 2166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Prochorowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDi '02
  • Miejscowość: Wrocław
Problem po wymianie linki sprzęgła
« dnia: Lipiec 09, 2011, 13:54:10 »
Wymieniłem dzisiaj u mechanika linkę sprzęgła, bo coś czasami chrobotało, mechanik stwierdził, że to wina samoregulatora na lince. Odebrałem wóz, dowiedziałem się ze nowa linka jest starego typu - bez samoregulatora - ręcznie regulowana - to jeszcze pikuś ;), wciskam sprzęgło a ono chodzi jak w traktorze - tak ciężko.
 Co się mogło stać? Wcześniej chodziło o wiele lżej. Proszę o pomoc.

Offline Krzysztof Krakowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r
  • Zainteresowania: tatuaż, muzyka, film, podróże
  • Miejscowość: Łask
Re: Problem po wymianie linki sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:39:21 »
Też mi właśnie walnęła linka sprzęgła i przymierzam się do jej samodzielnej wymiany. Pytałem o linkę w serwisie i w sklepach z częściami do francuzów. Powiedziano mi, że założenie linki bez samoregulatora może skutkować różnymi problemami podczas jazdy i ze lepiej dołożyć parę zł do lepszej linki. W sumie udało mi się wyrwać na allegro oryginalną linkę z samoregulatorem za 99 zł więc nie ma tragedii cenowej.
Xsara Picasso 2.0 HDI 2000 r.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Problem po wymianie linki sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:46:51 »
Niestety mechanik musiał coś namieszać, nie ma znaczenia czy linka z samoregulatorem, czy bez, jeżeli przed wymianą chodziła lekko, to tak powinna chodzić po wymianie. Wróć do niego i niech poprawi bo zaraz będziesz kupował następną linkę.
Lexija Citroen Peugeot.