Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Świeci mi kontrolka airbag-pomocy  (Przeczytany 1491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,8 16V 115KM 2002r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Olkusz
Świeci mi kontrolka airbag-pomocy
« dnia: Lipiec 26, 2011, 19:25:49 »
Witam.Dzisiaj odgrzybiałem samodzielnie klimatyzację,sprajem z wężykiem,który trzeba było włożyć,do każdego wylotu z powietrzem,aż wyjdzie piana.Po odgrzybieniu zgodnie z jego instrukcją,odpaliłem auto,i od tego momentu,pali mi się kontrolka ,z napisem airbag,oraz druga pomarańczowa obok niej,z wizerunkiem fotela.Co te kontrolki oznaczają,oraz co mogło się zepsuć.Na wyświetlaczu nie mam żadnego komunikatu.Czy w xsarach picasso może się tak zdarzać,że coś nawilgnie,i po jakimś czasie to przejdzie?Gdzie mam szukać przyczyny?proszę o odpowiedz?Pozdrawiam.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Świeci mi kontrolka airbag-pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 23:18:29 »
Cytuj

Piotr Nowak napisał:
Witam.Dzisiaj odgrzybiałem samodzielnie klimatyzację,sprajem z wężykiem,który trzeba było włożyć,do każdego wylotu z powietrzem,aż wyjdzie piana.Po odgrzybieniu zgodnie z jego instrukcją,odpaliłem auto,i od tego momentu,pali mi się kontrolka ,z napisem airbag,oraz druga pomarańczowa obok niej,z wizerunkiem fotela.Co te kontrolki oznaczają,oraz co mogło się zepsuć.Na wyświetlaczu nie mam żadnego komunikatu.Czy w xsarach picasso może się tak zdarzać,że coś nawilgnie,i po jakimś czasie to przejdzie?Gdzie mam szukać przyczyny?proszę o odpowiedz?Pozdrawiam.

W pierwszej kolejności sprawdź połączenia w kostkach pod przednimi fotelami.
Brak styku pod fotelami jest główna przyczyną zapalania się tych kontrolek.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Michal Chyc

Re: Świeci mi kontrolka airbag-pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:59:56 »
Lub z prawej strony jak otworzysz drzwi od pasażera  na desce sprawdź czy przypadkiem nie masz wyłączonego jednego airbag-u
jak będziesz miał wyłączony to też będzie walić po oczach żółta kontrolka
pozdrawiam ;)

Offline Piotr Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,8 16V 115KM 2002r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Olkusz
Re: Świeci mi kontrolka airbag-pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 00:22:10 »
Dzisiaj się wszystko poprawiło,poduszkę pasażera sprawdzałem,było ok.Szukałem od razu tej kostki pod siedzeniem,bo też tak myślałem,ale nie mogę jej znaleźć.Może ktoś,udzieli mi informacji,gdzie dokładniej pod siedzeniem znajdę tę kostkę?Przynajmniej będę wiedział na przyszłość gdzie ona jest.A co do zapalenia się tych kontrolek,to podejrzewam,że coś zawilgło podczas odgrzybiania.Pozdrawiam.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Świeci mi kontrolka airbag-pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2011, 00:00:04 »
Cytuj

Piotr Nowak napisał:
Dzisiaj się wszystko poprawiło,poduszkę pasażera sprawdzałem,było ok.Szukałem od razu tej kostki pod siedzeniem,bo też tak myślałem,ale nie mogę jej znaleźć.Może ktoś,udzieli mi informacji,gdzie dokładniej pod siedzeniem znajdę tę kostkę?Przynajmniej będę wiedział na przyszłość gdzie ona jest.A co do zapalenia się tych kontrolek,to podejrzewam,że coś zawilgło podczas odgrzybiania.Pozdrawiam.

Pod siedzeniem jedyne kable są do airbaga (chyba że masz ogrzewane fotele), jak zaglądniesz pod siedzenie to musisz je zobaczyć.
Pozdrawiam! :-)  ;-)