Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wiem, powtarzam się :) Głośniki  (Przeczytany 979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kultys

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Wiem, powtarzam się :) Głośniki
« dnia: Lipiec 20, 2011, 21:45:51 »
Kiedyś jak przeglądałem forum to nadziałem się na głośniki jakie proponujecie do Xsara II dla oryginalnego kaseciaka + zmieniarka.
Możecie mi podpowiedzieć gdzie to było bo nie mogę znaleźć (szukam już 1,5h :(). Chodzi mi co najładniej gra (gwizdki, przód drzwi, tył drzwi). Oczywiście nie szukam głośników za 1500 zł :)
Co sądzicie np. o tych ?
alleglosnik

Dzięki.

Offline Tomasz Rzemieniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Krzeszyce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Kombi
  • Miejscowość: Krzeszyce
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:13:34 »
wszystkie będą grały tak samo jak nie wygłuszysz drzwi, proste. Jak zrobisz odpowiednią bazę pod audio to wtedy wybieraj.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2011, 05:36:01 »
Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli chcesz poprawić chociaż trochę jakość śmiało możesz je montować. Będzie lepiej niż na oryginałach. Jeżeli zaś liczysz na mega poprawę to koniecznie musisz wygłuszać drzwi co może odbić się na zawiasach jeżeli masz słabe... Kolega wygłuszył w A4 (300tyś przebiegu) i para drzwi poszła w dół tak że nie można ich otworzyć z zewnątrz...
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2011, 17:00:01 »
Ja kupielm jakies glosniki za 80zł zestaw, jakosc prawie sie nie zmienila. Kupilem  pozniej nowe radio i zestaw glosnikow i gwizdki alpiny za 200zł i jakosc tylko troszcze sie polepszyla. Tak jak koledzy mowia trzeba wygluszyc drzwi. Tez musze sie za to zabrac, na dodatek plastiki na drzwiach slychac jak jest bass lekki
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2011, 08:37:08 »
Sposób zamocowania głosników w Xsarze to jakaś pomyłka.
W takim Focusie na przykład głośnik jest przykręcony do blachy drzwi a nie jak w Xsarze częściowo do boczka/tapicerki a częściowo do schowka w drzwiach. Efekt tego jest taki, że z biegiem czasu robią się tam luzy i wszystko drży, telepie i rezonuje.
Właściwie należałoby zmienić sposób zamocowania głośnika bo tak to efekt jest niewielki. Sam niedawno zmieniałem głośniki przednie i naprawdę rewelacji nie ma.
Kupiłem nowe tylko dlatego, że stare tak strasznie już pierdziały, że nie dało się słuchać.
W Focusie dźwięk jest dużo lepszy mimo, że zestaw fabryczny.
W Xsarze bez większych modyfikacji typu wygłuszane możesz wsadzić jakiekolwiek głośniki i efekt będzie zbliżony.

Offline Krzysztof Kultys

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:36:33 »
Czyli mówicie że nawet przy głośnikach 2 drożnych na przód jak i tył + niezłe jakieś gwizdki to i tak efekt będzie mizerny ? Rozumiem przez to że fabryczne głośniki nie są takie złe i lepiej po prostu wygłuszyć drzwi + ewentualne wzmocnienie zaczepów pod głośniki ?

Pozdro

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Wiem, powtażam się :) Głośniki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:30:52 »
Fabryczne gwizdki są dobre. pozostałe głośniki pewnie jak były nowe też grały inaczej ale nie oszukujmy się - Xsary do najnowszych aut nie należą.
Chodzi nam o to, że sama wymiana głośników naprawdę niewiele da - chyba że masz naprawdę już zajechane trzeszczące głośniki no to wiadomo. Ale jak chcesz wymieniac tylko dla samej zasady żeby mieć inne to możesz się niemile zaskoczyć :(
Sam chętnie bym zmienił zamocowanie głośników ale nie mam kiedy a jak mam kiedy to mi się nie chce :D