Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów  (Przeczytany 1316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbigniew Arabasz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Kielce
tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów
« dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:51:39 »
Jak w tytule wymieniłem ( dokładniej mechanik) olej i filtry w tym paliwa. Przy wyjeździe z warsztatu zauważyłem że swieci się kontrolka serwisowa a silnik nie wchodzi na odroty, silnik dziwnie gaśnie po przekręceniu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki jeszcze chwilę pracuje ,oraz zgasł mi w czasie jazdy po wyrzuceniu na luz. Mechanik wydaje się mieć odpowiednią wiedzę do takich ,, operacji" Pytanie czy mógł coś zrobić źle?. Przeglądałem forum ale nie znalazłem nic w takiej kombinacji.

A przy okazji jak powinna wyglądać prawidłowo ta wymiana ?

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:06:00 »
Jesteś kolejną ofiarą niefachowej wymiany filtra paliwa i powinieneś temu mechanikowi zasadzić tęgiego kopniaka w tyłek, bo przy wymianie filtra nie zachował należytej czystości i po uruchomieniu silnika cały syf z obudowy filtra został zaciągnięty do pompy wysokiego ciśnienia doprowadzając w pierwszej kolejności do przytkania zaworu/regulatora ciśnienia. Jedź do tego gamonia i niech Ci teraz wykręci ten zaworek (znajduje się na pompie wysokiego ciśnienia) i go przedmucha, a istnieje szansa, że to pomoże. Tylko niech i tego nie popsuje (o ile już się nie popsuło), bo rzecz jest delikatna, a koszt nowego regulatora z pięciu stów nie schodzi. :-( W każdym razie masz typowe objawy świadczące o jego awarii spowodowanej zanieczyszczonym paliwem.
colins

Gachu

  • Gość
Re: tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2011, 18:51:54 »
Sławek przesadziłeś z ceną, nowy oryginalny boscha to ok 240 zł w sklepie za tyle kupiłem na wiosnę tego roku

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:29:41 »
Aha. Przyznam, że dawno nie śledziłem cen części zamiennych do Pikusia, ale skoro piszesz, że tak spadły, to pozostaje nam tylko się cieszyć.
colins

Offline Artur Pijanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Posiadany samochód: XP'09 1.6i 16v
Re: tryb serwisowy po wymianie oleju i filtrów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2011, 22:21:11 »
Niefachowe wymiany filtra paliwa w dyzlach z CR marnie się kończą ...