Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: auto-wibrator...  (Przeczytany 2006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotr dąbek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: 2.0 hdi xsara picasso
  • Miejscowość: łódź
auto-wibrator...
« dnia: Styczeń 06, 2011, 10:50:45 »
dzień dobry
chciałbym opisać problem z autem i prosić o wszelkie porady, mianowicie wracając do domciu po całym dniu jazdy w pięciu chłopa na autostradzie kierownica nagle zaczeła szaleć(wibrowała, stukała, rzucała się na lewo i prawo)(przy różnych prędkościach) dochodził dziwny stukot tak jakby z przedniej osi... dojechać dojechałem. wizyta u angielskiego mechanika zakończyła się słowem "balans" więc pojechałem do polskiego by się upewnić czy jest sens to robić, auto na podnośniku obejrzane, obmacane... diagnoza: wszystko ok. wywarzono koła przednie problem zniknął, miesiąc jazdy bez awarii... podróż na lotnisko, znowu pięc osób w aucie i powrót stukania i wibracji... co zrobic by mechanik nie wymienił mi "na wszelki wypadek" wszystkiego, na co zwrócić mu uwagę i co to może być? z góry dziękuje za wszelkie porady i miłego dnia życzę.

Gachu

  • Gość
Re: auto-wibrator...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:57:04 »
a przypadkiem nie odpadł ci ciężarek z felgi ??? mi z alu odpadł 2 razy i podobnie auto się zachowywało

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: auto-wibrator...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:31:35 »
To dziwne, ale wibracje u Ciebie objawiają się pod większym obciążeniem???, mnie to wygląda na uszkodzoną oponę, może pękło opasanie, lub guz.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Witold Smulski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Zainteresowania: auta,motocykle,muzyka itd......
  • Miejscowość: Świdnik
Re: auto-wibrator...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:40:06 »
witam, najprościej zamienić koła np. przód na tył,jeśli objawy niną masz odpowiedź. Wszystko wskazuje na defekt koła.Oczywiście uszkodzone koło z tyłu nie będzie zachowywać się OK ale efekt będzie inny

Offline Tomasz Wójcik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Kraków
Re: auto-wibrator...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2013, 11:24:07 »
Ja też dorzucę swoje 0,03 PLN (wiem, że temat stary, ale może kiedyś komuś się przyda).

Takie objawy mogą oznaczać zacieranie się wewnętrznego przegubu półosi, miałem kiedyś taki przypadek w Peugeocie 406. Szarpanie nasilało się przy dodawaniu gazu, czasami zanikało samoistnie. Pomogło rozebranie, wyczyszczenie i nasmarowanie przegubu (i wymiana mieszka), w gorszym wariancie półoś do wymiany.

Gachu

  • Gość
Re: auto-wibrator...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2013, 17:17:32 »
wymiana półosi to w cale nie jest gorszy wariant: używka z angola to raptem 50 zł, mam taka i nie narzekam bo w mojej siadł mieszek który nowy kosztuje ok 70 a za 50 kupiłem półoś i jestem happy