Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )  (Przeczytany 5138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Kowalczewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Citroen Xara
  • Miejscowość: Legionowo
Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 21:28:38 »
Witam,

przeglądałem tematy dotyczące problemów z centralnym zamkiem, ale nigdzie nie znalazłem problemu podobnego do mojego.
Jestem posiadaczem xary 2.0 hdi.
Próba zamknięcia drzwi z pilota zakończyła się nie powodzeniem - nastąpił dzwięk tak jakby drzwi się zamknęły i odrazu się otworzyły - dodam, że nie zadziałały przy tym migacze ( zawsze światła migają jak się drzwi zamykają ). Czyli objaw jest taki jakby któreś z drzwi były otwarte. Sprawdziłem nie są - ale zauważyłem, że po włożeniu kluczyka do stacyjki komputer wyświetla informację, że wszytkie drzwi są otwarte, a są zamknięte.
Dodatkowo kiedy spróbowałem zamknąć drzwi normalnie kluczykiem, od strony kierowcy skończyło się to takim samym efektem.
Udało mi się zamknąć dopiero po próbie od strony pasażera.

Czy ktoś miał podobny problem ? Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź co może być nie tak.. Problem wystąpił nagle - godzine wcześniej wszystko było ok.

z góry dziękuję za pomoc i życzę spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych
pozdrawiam
Łukasz

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2011, 13:48:33 »
Może gdzieś stycznik w zamku nie działa...?
Najlepiej sprawdzić drzwi wewnątrz - a zacząć od kierowcy. Gdzieś coś musi być skoro odbija.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Paweł Zagraba

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin
  • Miejscowość: Lublin
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2011, 12:23:47 »
Sprawdź wtyczki i kable te które widać po otwarciu drzwi, czasem się kabel przełamie albo wysunie z kostki
Pozdrawiam Cytrynowo  ;-)
"Cytrynowe Żelazko" XM 2.0i 1990r. -- END
był ROVER 45 1.6 16V 2000r.
był PEUGEOT 406 COUPE V6 3.0 24v 2000r. :-)
Nissan Almera 1.5 dci 2004r.
Citroen Xsara I 1.4i LPG  ;-)

Offline Łukasz Masny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,4 +LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2011, 23:30:46 »
Witam.

Masz najprawdopodobniej pęknięty kabel w przelotce drzwi pasażera. Ja mam to samo tylko że w drzwiach kierowcy. Jedne drzwi się nie zamykają dlatego cała centralka odbija. Jak zamkniesz z zamka drzwi pasarzera to działa dobrze. Zdaje się że nasze Xsary już tak mają bo wiele osób ma problemy z tymi przewodami.

Offline Andrzej Szymończyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Posiadany samochód: C5 Break(Mk1) 2.0 16V 2004r+LPG -KING, XsaraI 1.8 2000r+LPG-AG
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2011, 15:11:38 »
U mnie w Xsarze wystąpił trochę inny problem z centralką. Bez problemu mogę zamknąć i otworzyć z pilota X, ale niestety gdy zamykam to po kilku sekundach włącza mi się alarm pomimo tego, że wszystkie drzwi z klapą bagażnika i maski są zamknięte. Nie mogę odnaleźć przyczyny awarii. Czy któryś z Panów ma jakiś pomysł?

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2011, 13:30:03 »
po kolei odpinasz czujniki i sprawdzasz który daje sygnał do alarmu.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Łukasz Kowalczewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Citroen Xara
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2011, 22:04:07 »
"Masz najprawdopodobniej pęknięty kabel w przelotce drzwi pasażera. Ja mam to samo tylko że w drzwiach kierowcy. Jedne drzwi się nie zamykają dlatego cała centralka odbija. Jak zamkniesz z zamka drzwi pasarzera to działa dobrze. Zdaje się że nasze Xsary już tak mają bo wiele osób ma problemy z tymi przewodami."




A orientujesz się czy mogę to naprawić samodzielnie ? Jak to zrobić ? Czy serwis ?

z gory dzieki
pozdrawiam

Łukasz

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2011, 09:29:41 »
Bez problemu można samemu - ja już robiłem. Najlepiej do tego użyć rurek termokurczliwych i albo wymieniasz cały przewód w tym słoniku i rurką termokurczliwą je zabezpieczasz, albo tylko przełamane lutujesz i wtedy tak samo izolujesz rurką.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Łukasz Czyżo

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citrtoen C8, rok 2009, 2.0 benzyna + LPG, Skoda Fabia II 2013 r., 1.4 benzyna+LPG; wcześniej: xsara picasso 1.6 16v 109KM+LPG STAG (spalił się), 2005; xsara 1.6i, 88KM,2000, Nissan Almera N15 1.4 16 V, Nissan Micra K11 1.0 16 V
  • Miejscowość: Radzymin
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:31:52 »
miałem to samo, zamykałem z pilota, następnie drzwi się zamykały i za chwilkę otwierały. przewody w drzwiach były ok. elektryk wyrzucił mi jedną kostkę (z tych umieszczonych w kabinie po str kierowcy pod deską), zrobił po swojemu i działa bez zarzutu. mówił, że już kilka razy miał z takim przypadkiem do czynienia. musisz poszukać dobrego elektryka - mi naprawił dopiero czwarty odwiedzony przeze mnie fachowiec.

Offline Marcin Nizielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Ciechanów Przasnysz
  • Posiadany samochód: C5 Break 2,0 HDI 2002; Citroen C3 1,6 HDI; Citroen C2 1.4 HDI Saxo 1,1 LPG '96
  • Miejscowość: Ciechanów Przasnysz
Re: Centralny zamek nie zamyka ( awaria ? )
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2011, 13:41:13 »
Witam
mam podobny problem z zamknięciem Xsary (nie pierwszy raz) tym razem nie pomogło polutowanie kabli jest to samo. Zamyka i zaraz otwiera, zamki siłowniki i czujniki w drzwiach OK bo zamieniałem stronami. Problem jest z drzwiami pasażera bo jak są otwarte to nie pali się lampka otwartych drzwi na desce. Instalacja w drzwiach i za słupkiem niby OK , nie wiem jak dalej bo nie mogę zlokalizować czy jest coś takiego jak sterownik centralnego zamka fabryczny i gdzie jest umiejscowiony. Mam centralny z pilotem w kluczyku ale pilot nie działał od momentu kupna i założyłem centralkę z pilotem podpiętą pod instalację przy słupku. Xsara jest z 98r. kombi.
POMOCY