Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: centralny zamek  (Przeczytany 2671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek stahnke

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Grudziądz Wbąrzeżno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0hdi 03r
  • Miejscowość: Grudziądz Wbąrzeżno
centralny zamek
« dnia: Luty 13, 2011, 21:58:51 »
Witam. Centralny zamek dziala jak nalezy i z pilota,i zkluczyka.Jednak niezamykaja sie dzwi pasazera a centralnyzamek widzi je jako zamkniete.Gdzie szukc problemu?

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 22:49:39 »
Cytuj

jacek stahnke napisał:
Witam. Centralny zamek dziala jak nalezy i z pilota,i zkluczyka.Jednak niezamykaja sie dzwi pasazera a centralnyzamek widzi je jako zamkniete.Gdzie szukc problemu?

w tych dzwiach ...
musisz zdiąć tapicerkę i sprawdzić zamek tam masz czujnik zamknięcia

Offline Rafał Majdanik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2011, 18:28:06 »
Witam. Podepnę się pod temat (jeśli można). Mam następujący problem z moim picasso. Od kilku dni walczę z zamykaniem / otwieraniem auta z pilota. A mianowicie: z pilota potrafię tylko zamknąć auto ale już otworzyć nie koniecznie. Reaguje tylko na zasadzie oświetlenia kabiny przy otwieraniu a zamki nie "puszczają". Ani przód ani tył, jedynie tylna klapa. Jak otwieram kluczem to otwiera mi tylko drzwi kierowcy a pozostałe troje drzwi pozostaje zamkniętych. I co być może istotne zamknięcie auta od wewnątrz poprzez przycisk na konsoli jest możliwe, ale otwarcie niestety nie. Pilot sprawdzałem u znajomego elektronika, usterek nie stwierdzono. (pilot przemierzony miernikiem). Proszę o jakieś porady i pomoc bo nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Jutro jak czas pozwoli spróbuję nagrzać auto od środka farelką jak to już tu ktoś poradził. Powiedzcie na co ewentualnie zwrócić uwagę ?? Auto mam od miesiąca....w sprawach motoryzacji jestem nowicjuszem. Z góry dzięki.

Gachu

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2011, 10:30:27 »
Cytuj

Rafał Majdanik napisał:
Witam. Podepnę się pod temat (jeśli można). Mam następujący problem z moim picasso. Od kilku dni walczę z zamykaniem / otwieraniem auta z pilota. A mianowicie: z pilota potrafię tylko zamknąć auto ale już otworzyć nie koniecznie. Reaguje tylko na zasadzie oświetlenia kabiny przy otwieraniu a zamki nie "puszczają". Ani przód ani tył, jedynie tylna klapa. Jak otwieram kluczem to otwiera mi tylko drzwi kierowcy a pozostałe troje drzwi pozostaje zamkniętych. I co być może istotne zamknięcie auta od wewnątrz poprzez przycisk na konsoli jest możliwe, ale otwarcie niestety nie. Pilot sprawdzałem u znajomego elektronika, usterek nie stwierdzono. (pilot przemierzony miernikiem). Proszę o jakieś porady i pomoc bo nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Jutro jak czas pozwoli spróbuję nagrzać auto od środka farelką jak to już tu ktoś poradził. Powiedzcie na co ewentualnie zwrócić uwagę ?? Auto mam od miesiąca....w sprawach motoryzacji jestem nowicjuszem. Z góry dzięki.


pilot jest OK raczej coś się dzieje komputerowi BSI bo to on steruje zamkiem

Offline Rafał Majdanik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2011, 12:18:47 »
Dzięki. Rozumiem że bez wizyty u speca od elektroniki w picasso się nie obejdzie? Chyba nie ma co gdybać, bez konkretnej diagnozy nie wymyślę co robić dalej. Oby było to coś błahego bo przeraża mnie to całe BSI.

Gachu

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2011, 18:52:26 »
wiesz używane BSI razem z ECU i stacyjką to koszt ok 500 zł a naprawa w przypadku poważniejszego uszkodzenia może przekroczyć ą kwotę więc zanim zdecydujesz się na naprawę zapytaj o jej koszt

jacekczewa1

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2011, 19:42:05 »
Dla centralnego zamka w bsi sa 2 układy przekazniów - jeden steruje klapa bagaznika otw-zam, natomiast drugi steruje wszystkimi 4 drzwiami , w układzie sa 2 przekazniki jeden "wysyła " na silniczki silowników napięcie do zamkniecia powiedzmy + - a do otwarcia o odwrotnej polaryzacji czyli - +, byc może uszkodzony jest ten przekaznik sterujący, przepalona ścieżka , otwieranie niestety dostac sie można jedynie rozbierajac BSI - najlepiej powierzyc to komus kto zna sie troche na elektronice....:)

Offline Rafał Majdanik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2011, 19:10:08 »
Małe rozeznanie wśród mechaników : propozycja pierwsza -"założymy panu niezależny centralny zamek, koszt do 180 zł" propozycja druga:-"sprawdzenie modułu bsi,sprawdzenie, diagnoza, naprawa- koszt od 200zł. Opcja nr 3 - umówiona wstępnie wizyta u pana Michała Dróżdż w Czeladzi, brak konkretów - wszystko trzeba zobaczyć na miejscu, przez telefon "to się nie da". Może ktoś słyszał o tym mechaniku, zakładzie ??
Takie pytanie dodatkowe - jeżeli faktycznie jest to awaria w bsi, to gdybym wybrał założenie odrębnego centralnego zamka będzie to dobrym rozwiązaniem ? Chciałbym abyście mi powiedzieli czy lepiej naprawić tą usterkę która wystąpiła - bo skoro coś się dzieje to być może przy reperowaniu tej która już jest wyjdzie coś jeszcze i przy jednej robociźnie będę wiedział w jakim stanie to wszystko jest. Chodzi mi o to czy warto naprawiać, czy jedna usterka nie wróży kolejnej ??
Dzięki za dotychczasowe porady.

jacekczewa1

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2011, 20:00:10 »
mysle ze trudno powiedziec bez ogledzin układu sterowania , moze byc to sprawa poważna lub przysłowiowa duperela :)

Offline Rafał Majdanik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2011, 20:38:45 »
Propozycja oględzin - 200 zł - strasznie dużo...chyba trzeba będzie znaleźć tańszego "fachmana".

Offline Jan KUREK

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Picasso
  • Miejscowość: Legionowo
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2011, 17:19:44 »
Podłącze sie do kolegi z forum.
„Dla centralnego zamka w bsi sa 2 układy przekazniów - jeden steruje klapa bagaznika otw-zam, natomiast drugi steruje wszystkimi 4 drzwiami , w układzie sa 2 przekazniki jeden "wysyła " na silniczki silowników napięcie do zamkniecia powiedzmy + - a do otwarcia o odwrotnej polaryzacji czyli - +, byc może uszkodzony jest ten przekaznik sterujący, przepalona ścieżka , otwieranie niestety dostac sie można jedynie rozbierajac BSI - najlepiej powierzyc to komus kto zna sie troche na elektronice”

i mam  wielka prośbę:
posiadam Picasso 2.0 HDI z 2003 r i mam problem z otwieraniem i zamykaniem tylnej klapy. Problem polega na tym, że w czasie jazdy otworzył się sam bagażnik poprzez uszkodzenie zamka w klapie(spalenie ) i po wymianie na nowy jest w stanie „ciągłego otwarci” – (musiałem założyć wyłącznik w obwód zasilający zamek bo inaczej spalił by się nowy zamek w klapie, sprawdzałem wyłącznik w klapie i jest OK., a odłączenie przewodów od wyłącznika klapy nic się nie zmienia ). Szukałem zwarcia na przewodach ale nic niema. Dodam jeszcze, że przez jakis czas potem świeciło sie światło w środku samochodu (bo była otwarta klapa, ale po jakim czasie wyłaczyło sie na stałe),a teraz po włożeniu wyłacznika w obwód klapy niema światła przy otwieraniu drzwi w samochodzie(nie działa wygaszenie swiatła wewnatrz samochodu, moge oświetlenie wewnetrzne właczyć tylko włacznikiem)
Zatem mam wielką prośbę do  Pana - potrzebuję schemat i umiejscowienie BSI (lub jakiś opis)

Z góry dziękuje za pomoc

jacekczewa1

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2011, 20:37:19 »
poszlo

Offline Rafał Majdanik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2011, 20:21:12 »
Witam. (Nie miałem ostatnio czasu by zajrzeć na forum i napisać jak skończyła się przypadłość mojego auta, ale czułem się zobowiązany podzielić tą informacją )
Dolegliwości centralnego zamka mojej Xsary Picasso jak same przyszły tak też same poszły. Z początkiem maja  gdy było kilka cieplejszych dni a auto postało w pełnym słońcu dzięki temu centralny zamek zareagował - ku mojemu zdziwieniu a zarazem wielkiej radości. Wyszło na to, że auto "zamokło" zimą, jakiś styk zaśniedział lub coś podobnego. Trzymało to tak długo prawdopodobnie dlatego że nie miałem gdzie i jak "wysuszyć" auta. Nauczka dla mnie na przyszłość  a rada dla innych - NIE MYĆ AUTA ZIMĄ NA MYJNI !! - bynajmniej ja tak zrobiłem, i krótko po tym centralny odmówił posłuszeństwa.

Offline Adam Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: Świecie
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2011, 22:37:01 »
Ja mam taki problem że drzwi pasażera raz się otwierają lub też zamykają i tak różnie z pilota Zawsze wolę zamknąć kluczykiem od strony pasażera i jest ok Raz miałem wszystko rozebrane i chciałem zamek wyciągnąć ale coś go trzymało Rozbieraliście to kiedyś bo nie wiem jak go wyciągnąć

Offline Dominik Bruzdewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara PICASSO 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Wrocław
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2011, 16:52:19 »
Pozwolę sobie podpiąć się z nieco innym problemem....

Otóż zauważyłem, że czasami w wilgotne dni (długie opady - auto "pod chmurką"), dzieją się z centralnym zamkiem dziwne rzeczy.

Auto otwiera i zamyka się bez problemu, zarówno z pilota jak i kluczyka (oba zamki). Całość oryginalna Citroena.
Po zamknięciu auta zamek sam się nie otwiera.
Ale... no właśnie - czasami po otwarciu samochodu i odpaleniu silnika - podczas jazdy, zamek sam się zamyka i otwiera. Nawet kilka-kilkanaście razy w ciągu kilku minut. Słychać "trzaśnięcia" siłowników. Kłódka na wyświetlaczu zmienia położenie (otwarta/zamknięta). W tym czasie można przyciskiem od centralnego również zamykać/otwierać auto. Po jakimś czasie problem ustępuje. Ostatnio zamek sam "stukał" jak auto stało pod domem z kluczykiem w stacyjce - ale drzwi były pootwierane.

Niby problem nie przeszkadza, oprócz uciążliwego "stukania" - ale będzie kłopot jak mi się kiedyś zamknie jak nie będę na to przygotowany...

Co to może być?

Gachu

  • Gość
Re: centralny zamek
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2011, 18:07:49 »
albo zamaka wiązka albo woda dostaje się na BSI, szukaj może w przelotkach w drzwiach jest pęknięta guma i leje się po wiązce ?