Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić  (Przeczytany 2679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« dnia: Wrzesień 28, 2011, 19:28:10 »
Witam
Czy ktoś wie jak można to sprawdzić, czy prawidłowo działa. Ile nowy salonowy może kosztować? Mój problem to automatycznie uruchamiająca się klimatyzacja przy pierwszym porannym rozruchu. W późniejszych godzinach objaw raczej nie występuje. Mogę zostawić na OFF, ECO lub AUTO a rano będzie AUTO AC. Jak to jest u Was, może tak musi być. Jak to zmienić. Dzięki.

Gachu

  • Gość
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:24:00 »
a może kolega poczyta forum to się pewnie dowie dlaczego tak jest i dlaczego wymiana czujnika nie zmieni nic

Offline Gabriel Wojtyś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0i MCP z LPG (BRC)
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:37:07 »
Tak ma być z ta klimą.

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:07:02 »
Kolego nie wiem po co chcesz wymienić czujnik temp.tewnętrznej. Jeżeli zostawiasz ustawione na OFF, ECO, lub AUTO, a rano masz na AUTO AC, to nie jest problem z czujnikiem. Jak zostawisz ustawienia tak maja być przy uruchomieniu. To jest wadliwy sterownik klimy.
Pojedź może do jakiegoś mechaniora i sprawdź czy sa błędy. Może sterownik jest walnięty.

  • Gość
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:37:53 »
Drogi Moderatorze :)
Zanim coś napiszę, to intensywnie szukam. Tak się składa, że nie było mi dane znaleźć wątku dotyczącego mojego problemu. Poproszę podaj namiary. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2011, 18:23:30 »
Bartek jak kupiłem na swojego pikusia to miałem te same objawy co ty ale kilka razy zostawiałem auto na noc z ustawioną klimą na ECO i teraz tak zostaje a i jeszcze jedno jak masz ustawioną temperaturę klimy np. 20 stopni a na zewnątrz auta jest mniej to klima sama się załącza automatycznie celem osuszenia zaparowanych szyb to jest tak zaprojektowane. Nie szukaj dziury w całym.
Darek

  • Gość
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:18:59 »
Hm. Może i szukam dziury w całym. Powodem dlaczego się tym zainteresowałem jest fakt, iż po automatycznym uruchomieniu klimatyzacji samochód mi gaśnie, chodzi bardzo kulawo. Jutro zmieniam cewkę, świece już wymienione (3 z 4 okopcone). Zobaczę co dalej z tym fantem.
Diagnoście komputer wskazał, iż z tym czujnikiem jest nie tak. Wyjąłem go, odkurzyłem, nasmarowałem ośkę wiatraczka, poprawiłem luty przy samej czujce; pomyślałem o zimnym lucie. Nic się nie zmieniło :)  Ale skoro słyszę, że fabryka to tak zaprogramowała to staję się spokojniejszy. Byleby auto nie gasło. A co z okresem zimowym, klima nie powinna się teoretycznie uruchamiać. Czy dobrze myślę? Dzięki.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:02:44 »
tak jest zaprogramowany fabrycznie klimatronik - nie da się na stałe wyłaczyc klimatyzacji - głupie rozwiązanie i tyle - nie wiadomo co konstruktor miał na myśłi :) a może zby dużo wypił tego ich bożolee :)

Gachu

  • Gość
Re: Czujnik temperatury klimatyzacji jak go sprawdzić
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:08:33 »
Cytuj

Bartłomiej Jankowski napisał:
Drogi Moderatorze :)
Zanim coś napiszę, to intensywnie szukam. Tak się składa, że nie było mi dane znaleźć wątku dotyczącego mojego problemu. Poproszę podaj namiary. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.


http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=24748&forum=98

naucz się szukać

wątek zamykam