Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ZX 1.9TD 95r. Kontrolka poziomu oleju w silniku miga.  (Przeczytany 1111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oskar Strojny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Bolków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD
  • Miejscowość: Bolków
ZX 1.9TD 95r. Kontrolka poziomu oleju w silniku miga.
« dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:01:06 »
Witam, często jak stoję lekko z górki, lub przy pierwszym odpaleniu po dłuższym postoju np 12h choć czasem i częściej miga mi po odpaleniu przez 15s w/w kontrolka.



Olej oczywiście sprawdzany na bieżąco znajduje się pomiędzy stanami na ok 1/3 wysokości. Czyli fizycznie jest w porządku. A przynajmniej wystarczająco.

Sprawdzałem czy nie ma jakiś wycieków, coś tam niby jest polany silnik trochę z tyłu, ale miska jest cała. Bardziej stawiałbym na jakiś przedmuch tylko z czego?

I dodam, że przy ok 3500k obrotów i więcej do kabiny wchodzi zapach spalin i palonego oleju. Nawet widać dymek w kabinie. Silnik się nie przegrzewa, temperatury w normie.

Czy może być gdzieś przedmuch z turbiny, intercoolera, czy raczej gdzieś z silnika może wyciekać? Bo miska od strony paska rozrządu od góry jest lekko zalana i kawałek silnika tyle co idzie zobaczyć bez rozkręcania. Jak kupiłem samochód silnik był z tyłu zalany olejem ale wyczyściłem to, mechanik tez wymienił uszczelkę gdzieś  w silniku przy okazji jak poprawiał mocowanie silnika bo było zerwane. Tylko nie wiem nawet gdzie ta uszczelka bo nie ja byłem u mechanika.

Ma ktoś jakiś pomysł? Martwić się tym? Bo ten smród jest nieprzyjemny a przy okazji wydaje mi się, że mi olej znika. Ale może to tylko nadgorliwość. Jakie możliwe sa ubytki oleju? Co jaki czas?

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: ZX 1.9TD 95r. Kontrolka poziomu oleju w silniku miga.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:59:11 »
co do kontrolki uzupelnij olej powinno byc na 3/4 stanu a nawet deczko wiecej byle nie max, wtedy kontrolka nie powinna sie pojawic. co do smrodu palonego oleju radzilbym sie tym zajac i jesli sam nie wiesz to moze ci pomoc tylko mechanik. moze na kolektor ci kapie i sie pali, zebys kiedys wiekszego dymka i ognia nie zobaczyl jak cos wiecej poleci;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Oskar Strojny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Bolków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD
  • Miejscowość: Bolków
Re: ZX 1.9TD 95r. Kontrolka poziomu oleju w silniku miga.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 20:31:50 »
Bo czuć też spaliny dlatego turbiną zacząłem się interesować i spaliny się do środka dostają z maski. Z kontrolką spróbuję dolać do 3/4 jak tylko dokupię oleju.