Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana BSI w Xsarze  (Przeczytany 1095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Bochenek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Essen
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 90KM
  • Zainteresowania: informatyka
  • Miejscowość: Essen
Wymiana BSI w Xsarze
« dnia: Wrzesień 23, 2011, 15:51:34 »
Przeszukałem forum Xsary i tematu typowo o wymianie BSI nie zauważyłem, jeśli jest to proszę moderatora o przeniesienie lub dołączenie jako post.
Może opis mojego problemu i rozwiązania komuś w przyszłości pomoże...


Od ponad 2 lat, męczyłem się z odbijającym centralnym. W pewnym momencie jasne okazało się, że wina leży tylko i wyłącznie po stronie BSI.
Kiedyś przy ogromnej ulewie przez ubytek w kleju przedniej szyby, trochę wody przedostało się słupkiem nad BSI. Szyba została wymieniona na wiosnę 2010 (i tak była trochę porysowana), krótko po feralnej ulewie BSI było oczyszczone z nalotów.
I tak problem centralnego pozostał, bawiłem się za każdym razem zamykając samochód: musiałem kilka razy pozwolić centralnemu odbić i wtedy dopiero centralny się rozłączał i ręcznie zamykałem wszystkie drzwi (bagażnik miałem ustawiony tylko na pilota).

Stwierdziłem, że dla centralnego nie będę wydawał kasę na BSI. Niestety, BSI samo upomniało się o swoje:
Na początku sierpnia 2011 w nocy samoczynnie załączyły się awaryjne. Ręcznie nie mogłem wyłączyć. Odpaliłem autko i ustały. Po kilku dniach znów zauważyłem to samo wracając ze spaceru. Jednak nic już nie pomagało, nawet odłączanie akumulatora skutkowało tylko ustaniem awaryjnych, ale po włożeniu i przekręceniu kluczyka ciągle migał prawy kierunkowskaz. Centralny całkiem umarł, bagażnik zablokowany.

Naprawa BSI w Niemczech jest niemożliwa, tylko wymiana, a nowe to koszt około 560EURO...
BSI spakowałem wraz z kluczykiem (z pilotem) i wysłałem z Niemiec do firmy z Krakowa:

Autoelektromechanika
Sebastian Kitlinski
ul. Balicka 93
30-149Kraków

BSI zostało wymienione, prawdopodobnie przeszczepili pamięć z mojego.
Po tygodniu otrzymałem nowe BSI i moje stare wraz z fakturą, którą dopiero po sprawdzeniu musiałem zapłacić przelewem. Cała naprawa wyniosła 700zł.
Autko ożyło, a centralny działa jak nowy.

W wyniku tej sytuacji miałem do czynienia z kilkoma firmami oferującymi naprawy BSI i dopiero firma z Krakowa okazała się naprawdę konkretna i w pełni profesjonalna.

Jeśli ktoś będzie miał w przyszłości problemy z BSI to gorąco polecam firmę Pana Sebastiana.