Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Drążki kierownicze- czy takie same??  (Przeczytany 1226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Drążki kierownicze- czy takie same??
« dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:04:04 »
Czy drążki układu kierowniczego na prawą i lewą stronę są takie same? Kupiłem drążek dobrany po nr VIN i nie pasuje do mojego auta, z oględzin w samochodzie wynika, że prawy i lewy drążek troszkę się różnią, a mianowicie wychodzi na to, że na prawą stronę powinien być drążek z osłoną gumową i z końcówką, do której przykręca się siłownik od wspomagania (tak przynajmniej twierdzi mechanik). Może ktoś mi wyjaśni, jak jest rzeczywiście? Potrzebuję drążek na prawą stronę.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Drążki kierownicze- czy takie same??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2011, 10:05:08 »
Z serwisówki wynika, że drążki na prawą i lewą stronę powinny być takie same. Owszem występują różnice w numeracji( jest kilka rysunków)  ale te różnice są związane z latami produkcji, ale skoro podałeś nr VIN to powinny być prawidłowe. Dla pewności możesz jeszcze podać OPR samochodu( naklejka powinna być na drzwiach)
 I tak do OPR 10016 nr części : 3812 C6
od OPR 10017 nr części: 3812 E4
Możliwe że już coś było wymieniane, kombinowane lub też masz założone części od Anglika.
Jeśli od anglika to skręt w lewo jest po mniejszym promieniu, natomiast przy kierownicy z lewej strony to skręt w lewo jest po większym promieniu. Wiadomo dlaczego tak to jest nie będę wyjaśniał
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Re: Drążki kierownicze- czy takie same??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2011, 15:39:19 »
Dziękuję za szybką odpowiedź.