Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?  (Przeczytany 1602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« dnia: Wrzesień 17, 2011, 12:24:36 »
Witam. W dniu dzisiejszym byłem na stacji kontroli pojazdów, żeby sprawdzili mi co jest nie tak w zawieszeniu bo wymieniłem już pół zawieszenia jeszcze mi został rozlany amortyzator do wymiany. I powiedzieli mi, że są końcówki drążków są dobre tylko jest problem z samymi drążkami lub luzy na maglownicy. Przyjechałem do domu i sprawdzałem drążek to jak biorę go do przodu i do tyłu to nic nie słychać i rusza się kierownica. Lecz jak poruszam nim w górę i dół oraz boki to słychać stuki. Sam drążek wydaje się dobry bo ruszając nim okrężnymi ruchami chodzi dość ciężko i stabilnie. Cytrynka jest niestety bez wspomagania.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Re: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2011, 12:35:14 »
Dodam jeszcze że niby mam rozlany amortyzator z prawej strony a z lewej powoli też się wykańcza. Słychać te stuki podczas jazdy mocniesze z lewej strony.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:26:37 »
jesli to maglownica to ciesz sie ze nie masz wspomagania... za grosze kupisz nowa i wymienisz ze wspomaganiem juz nie jest tak milo
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:48:49 »
Jakie masz objawy? Generalnie to raczej maglownica niz drazki, ale to sprawny mechanik powinien stwierdzic. Jesli juz to drazki wymienia sie razem z koncowkami, wiec ten kto wymienial koncowki to tez sie nie popisal.
Jak wyzej napisane - maglownice dostaniesz bez wiekszego problemy i z punktu widzenia kosztow lepiej ze masz bez wspomagania.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Re: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:43:12 »
No więc tak. Po wymianie amortyzatorów wraz z poduszkami można powiedzieć ze stuki zginęły chociaż nie do końca. Ruszając delikatnie na skręconych kołach kierownica szarpie a podczas jazdy na wprost wibruje. Tarcze wykluczam ze moga byc pokrzywione bo podczas ostrzejszego hamowania kierownica nie drży. Na maglownicy jak już wcześniej pisałem jest luz ale nie w boki lecz do góry i do dołu ruszając drążkiem. Czy to może być powodem? I ogólnie jak na niską mase samochodu mimo to że nie ma wspomagania kierownicą kręci się znacznie ciężej niż kiedyś. Mam pytanie czy wibrująca kierownica moze byc oznaka krzywych opon? Chociaz nie ma znaczenia czy przekladam z tylu na przod i odwrotnie.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: luzy na maglownicy? czy problem z drazkami?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 13:15:48 »
moze nie krzywe opony a krzywe felgi, ewentualnie wybite opony z jakimis jajami itd. na luzie tez trzesie? jesli nie mozliwe ze wewnetrzne przeguby albo krzywa polos. Przyczyn jest wiele. mam ten sam luz na maglownicy co ty tyle ze ja mam ze wspomaganiem no i nie telepie mi autem czy kierownica. co do ciezkiego krecenia mozliwe ze nie wymienili ci lozysk kolumny mcphersona (groszowa sprawa) albo zbieznosci nie masz.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.