Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: emulator  (Przeczytany 1886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymanski wojtek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: ateny obecnie
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: ateny obecnie
emulator
« dnia: Wrzesień 08, 2011, 08:21:01 »
Witam wszystkich potrzebuje pomocy założyłem gaz do xp 1600 i podczas jazdy razem jak ubywa gaz ubywa i z wzkaznika paliwa  gazownik mi mówi ze trzeba jakis oszukiwacz paliwa  czy to pomorze prosz o rady

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: emulator
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2011, 08:55:48 »
Cytuj

szymanski wojtek napisał:
Witam wszystkich potrzebuje pomocy założyłem gaz do xp 1600 i podczas jazdy razem jak ubywa gaz ubywa i z wzkaznika paliwa  gazownik mi mówi ze trzeba jakis oszukiwacz paliwa  czy to pomorze prosz o rady

Było na forum - poszukaj.
Montuje się tzw. tank fopper - gazownik powinien o tym wiedzieć.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Tomasz Ciemiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Piastów
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 BlueHDi 2015 Exclusive
  • Miejscowość: Piastów
Re: emulator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2011, 08:56:19 »
Witam
Przejrzyj forum C5-ki.Tam jest opisane to urządzonko.Nazywa się Tant Fooper czy jakoś tak.Jeden z klubowiczów zmontował nawet coś podobnego we własnym zakresie.U mnie też wskazówka opada,po jakimś czasie się zresetuje.Zauważyłem ,że jak jest więcej niż pół zbiornika benzyny to wskaźnik resetuje się częściej.
Ja nie zakładałem tego urządzenia,szkoda kasy,wystarczy tylko pilnować ilości benzyny i nie zwracać uwagi na wskaźnik.

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: emulator
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:46:42 »

Offline Artur Raczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 2009r lpg stag 300 +
  • Miejscowość: Żory
Re: emulator
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2011, 18:47:39 »
Witam posiadam pikusia 1,6 z lpg i ten tank fooper to zbędny bajer bo u mnie jak dojdzie paliwo na niby do zera po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu pokazuje znowu aktualny stan . Kwestia przyzwyczajenia bo i tak paliwo trzeba mieć, a 200zeta w kieszeni.
Pozdrawiam.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: emulator
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:55:41 »
Mam taki sam przypadek w pikusiu, mamy pełny bak benzyny to ok. A powiedzmy gdy mamy benzyny na dwie ostatnie kreski to już pozostaje niepewność, czy jest jeszcze a pokazuje nie tak, czy może już trzeba zatankować a jazda bez benzynki na lpg to zatarcie pompki paliwa.  Mam zwyczaj jeżdżenia na LPG aż do końca butli żeby zobaczyć ile spala gazu, i potem na benzyce do najbliższej stacji.  Szukałem na internecie ludzie różne patenty maja, stawanie na górce i wył/wł zapłonu, niektórzy nawet wkładali coś do baku bo niby w klapce jest czujnik otwarcia i ze niby zdaje mu się że jest zatankowany i się resetuje sam:)  Szczerze nie próbowałem żadnego z tych sposobów ale raczej nie działają:) Czytałem że tank fopper rozwiązuje sprawę. Ale wydać 200zł to lepiej zalać pikusia benzyna za tą kwotę i starczy na dłużej- ale niepewność powróci:)

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: emulator
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:08:30 »
U mnie tank fopper dziala. A tez mialem z nim problemy. Gazownik sam nie wiedzial jak to dziala.
Otoz:
- stacyjka na I pozycje
- stacyjka na II pozycje (odczekac z 10 sekund)
- stacyjka na I pozycje i tu czekam 1....2 minuty

- stacyjka na II pozycje (paliwko zresetowane)

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: emulator
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:17:30 »
No dobrze, ale jak emulator ma działać? Czy przy każdym załączeniu samochodu wymusza odczyt z czujnika w zbiorniku, czy nie. Jak ma mi pokazywać bzdury to lepiej go nie mieć. Bo jak sama nazwa może wskazywać - emulator, czyli oszukuje, żeby sie nam wydawało że jest OK.