Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik dławi się, brak mocy 2.0 16V  (Przeczytany 955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Szalbot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: Volvo
  • Miejscowość: Gliwice
Silnik dławi się, brak mocy 2.0 16V
« dnia: Październik 08, 2011, 13:00:24 »
Po nocnym postoju dławi się na benzynie po wciśnięciu gazu auto nie jedzie, wystarczy go trochę przegazować i wszytko wraca do normy. Przy krótkich postojach nie ma takich problemów. Na LPG wszytko chodzi jak należy. Pierwsze co wymieniłem to filtr paliwa wiem, że parę osób już walczyło z podobnymi objawami w 2.0 16V więc może pomożecie. Z tego co już wyczytałem to w grę wchodzi pompa paliwa, regulator ciśnienia i wtryskiwacze. Od czego zacząć??

  • Gość
Re: Silnik dławi się, brak mocy 2.0 16V
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2011, 12:42:23 »
całe paliwo Ci schodzi z listwy z powrotem do baku i się zapowietrza listwa. Pompa ma uwalony zawór zwrotny i pewnie tez już daje zbyt niskie ciśnienie (jak go dynamicznie przygazujesz to się ochoczo wkręca na obroty czy z zawahaniem i takim "zdławieniem" ?)

Ja bym zaczął od wymiany pompy paliwa

  • Gość
Re: Silnik dławi się, brak mocy 2.0 16V
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2011, 21:58:29 »
Witam ! sprawdź czy nie masz przebicia lub zwarcia na kablach(to nic nie kosztuje)
Ja przerabiałem 3 mechaników każdy coś podłubał a teraz sam się wziołem za to w sobotę  i okazało się że 1/2 kabli to sito.
straciłem kupe kasy za ?????
szkoda gadać . powycinałem co trzeba zrobiłem wstawki i bingo! auto odpaliło .Teraz została mi regulacja.
pozdrawiam!

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Silnik dławi się, brak mocy 2.0 16V
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2011, 08:27:38 »
artur ma najprawdopodobniej racje
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2