Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: w czasie przyspieszania przerywa  (Przeczytany 1203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Marciniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
w czasie przyspieszania przerywa
« dnia: Wrzesień 16, 2011, 18:45:53 »
Witam, mam nastepujący problem. W czasie dynamicznego przyspieszania auto na sekunde lub dwie przestaje przyspieszac, jest to jak by turbo dziura, w tym momencie przestają rownież pracowac wtryskiwacze( nie słychac tego charakterystycznego terkotania) sprawa jest poważna gdyż już pare razy włos mi sie z jeżył gdy byłem na wysokosci wyprzedzanego auta a moj pikuś nie chciał dalej przyspieszac w takim samym tempie. dodam z że mam Xsare Picasso 1.6 hdi z fap rocznik 2004. pozdrawiam.

Offline Tomasz Groszek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Re: w czasie przyspieszania przerywa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2011, 20:53:39 »
Mam ten sam problem ale przy

Xsara Picasso 2.0 HDI z 2002 roku.

podejrzewam, że problemem mogą być :

potencjometr gazu,
okablowanie
przepustnica
lub EGR

Zaznaczam, że zaświeciła mi się ikonka "pracy silnika" (na pomarańczowo) po raz 3 już. Ostatnio przeczyściłem styki w potencjometrze i przez 2 miechy było ok...

Gdy odpalam auto często jest tak, że auto wskakuje na wysokie obroty a po chwili schodzi na normalne....

Najgorszy problem jest przy dynamicznym wyprzedzaniu...trzeba uważać.

W tym tygodniu będę starał się to naprawić, jak się uda dam znać... chyba, że ktoś miał podobny problem ??

Pozdr

Tomek

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: w czasie przyspieszania przerywa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2011, 10:14:49 »
Mam podobny problem, choć może nie tak drastyczne objawy. Też zdarza mi się odczuwać coś jak krótkotrwała  turbodziura albo raczej odcięcie mocy jakie odczuwa się jadąc z włączonym ogranicznikiem prędkości i dochodząc do zaprogramowanej wartości. U mnie jest to takie krótkie zawahanie, a potem auto jedzie jak wcześniej.Teraz - bo problem pojawił się wcześniej - towarzyszy temu coś jakby taki cichy gulgot z kolektora wydechu.
W warsztacie przy okazji jakiejś drobnej naprawy zdiagnozowano komputerem problemy z EGR. Ponoć wymiana tego czegoś to ok. 600 zł + robocizna. Nie szukałem jeszcze na własną rękę i nie przymierzałem się do samodzielnej wymiany, ale obawiam się, że niedługo mnie to czeka.
Najlepsze jest to, że problem ten pojawił się u mnie po wizycie w innym warsztacie, gdzie robiłem okresowy przegląd auta, ale jakoś to zbagatelizowałem, bo przestało się to pojawiać, a za problem "obwiniłem" sprzęgło, które zaczyna kwalifikować się do wymiany, bo objaw przypominał delikatne szarpanie napędu.
EGR był w moim aucie wymieniany niedługo przed tym jak je kupiłem, jeszcze na gwarancji w ASO, więc powinien być sprawny. Oczywiście mógł paść, bo ja sam autem zrobiłem już do tego momentu ze 40 tys. km, ale dziwna jest zbieżność dat wizyty w warsztacie i wystąpienia problemu. Oczywiście nic nie jestem w stanie sprawdzić ani udowodnić.
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.