Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podłączenie na stałe do aku  (Przeczytany 1340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Podłączenie na stałe do aku
« dnia: Listopad 11, 2011, 12:15:02 »
Witajcie koledzy

Proszę o poradę:
Podłączyłem na stałe do akumulatora przedłużacz wtyku zapalniczki. do niego podpiąłem radio CB i ładowarkę do telefonu - całość kabli poprowadzona jest ładnie pod uszczelką drzwi pod obudowę konsoli - i jest widoczna i dostępna pod pokrywą tablicy bezpieczników.

Moje pytanie jest takie: Zarówno przedłużacz jak i oba wtyki zasilania CB i ładowarki maja diody - świecą się jak choinka. Wydawało się mi, że jeżeli radio jest wyłączone a do ładowarki nie jest podpięty telefon, to pobór prądu nie jest na tyle duży żeby rozładować mi akumulator. Idzie zima i się zastanawiam, czy po drodze nie wstawić jeszcze prostego włącznika aby mieć pewność, że nic mi nie wysysa aku. Jak myślicie? jest się czym martwić, czy pobory prądu są bardzo małe? Nie zdarza się, żeby samochód stał bez odpalenia dłużej niż 2 dni.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Podłączenie na stałe do aku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2011, 13:23:25 »
Witam raczej nie masz o co się bać, nie zostawiaj tylko włączonego cb radia:) a same diody to prąd tam mały ( dziesiątki mA) że nie zrobi to żadnej różnicy.

Gachu

  • Gość
Re: Podłączenie na stałe do aku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2011, 16:03:28 »
ja zrobiłem identycznie z tym że po drodze wpiąłem przekaźnik który po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki wyłącza zasilanie, przekaźniki można też sterować dodatkowym przełącznikiem