Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stuki podczas włączania nawiewu  (Przeczytany 2599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Kowalewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16 V
Stuki podczas włączania nawiewu
« dnia: Listopad 29, 2011, 16:11:20 »
Mam problem z moją cytryna Xsara Picasso 1,8, 2003. Problem zignorowałem w lato, ale teraz jest to uciążliwe. Podczas włączania silnika(gdy jest zimny) i włączeniu nadmuchu(nie klimatyzacji), nadmieniam iz jest to klimatronic, słychać stukniecie w oklicy panelu sterowania. Przy zimniejszych dniach tych stuknięć jest kilka bądź kilkanaście. Nawiew chodzi przez cały czas prawidłowo, a podczas dalszej jazdy nic sie niedzieje. Gdy silnik jest ciepły jest jedno stukniecie albo w ogóle. Rozmawiałem z mechanikami, którzy wskazuja na przekaźnik, ale czy to prawda i jaki może być koszt takiej naprawy. Dziękuje z góry za podpowiedzi.

Gachu

  • Gość
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2011, 16:57:06 »
przekaźnik możesz tylko wymienić na nowy i nic więcej ale nowy przekaźnik również będzie wydawał z siebie stuknięcie bo tak one pracują, przypuszczam że ktoś przerabiał coś w nistalacji nadmuchu i założył przekaźnik w dość niefortunnym miejscu że go dobrze słychać

Offline Sebastian Kowalewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16 V
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2011, 22:16:14 »
W nawiewie nikt nie grzebał(przynajmniej tak mi sie wydaje). Mam auto od 4 lat, a ten feler ujawnił sie dopiero około 6 miesięcy temu. nadmieniam, iż sam nawiew pracuje prawidłowo.

Gachu

  • Gość
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2011, 22:37:25 »
czyli trzeba rozebrać konsolę i szukać, nie widze innej opcji

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2011, 11:59:01 »
Mam coś podobnego tylko wydaje mi się, że stuki dochodzą z wnętrza kanałów wentylacyjnych, mniej więcej na środku deski rozdzielczej patrząc od góry. Dzieje się tak z reguły na ustawieniu nawiewu na ECO lub AC i tylko na początku po jego uruchomieniu. Wygląda jakby stuki pojawiały się podczas regulacji kierunków nawiewu. Jeżeli jest na ustawieniu ręcznym, np. nawiew tylko na szybę to pomimo włączania nawiewu w różnych warunkach stuki się nie pojawiają. W sumie nie wiem czy to nieprawidłowość czy ten typ tak ma ponieważ miałem tak od kupna XP, a klima i nawiew działa dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje ;) )

Offline Sebastian Kowalewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16 V
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2011, 14:49:52 »
To u mnie jest idealna sytuacja, też wszystko działa dobrze, a puka w opisywanym przez ciebie miejscu. Jednak te dźwięki pojawiły się jakieś 6 miesiecy temu, wczesniej na pewno tego nie było. Chcę go oddać do mechanika, ale obawiam sie, czy nie sknoci mi czegoś przy okazji. Musi mimo wszystko rozmontować cały panel. Ty mam rozumieć nic z tym nie robiłeś?

Offline Sebastian Kowalewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16 V
Re: Stuki podczas włączania nawiewu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2011, 08:51:58 »
Byłem u "doktora", który wydał wstepna diagnozę. Zacina się jeden z silniczków domykajacych kanał wentylacyjny. Przy climatroniku podczas włączania silnika, kontrolowane są wszczstkie nawiewy i jeden z silniczków domykających kanał sie blokuje. Tak mi też powiedział inny mechanik. To co może się "podobno" stać, to zablokowanie któregoś z kanałów. Mnie jednak zastanawia jedno, dlaczego w twoim, jak i moim przypadku te stuki dochodzą z centralnego punktu tj. na środku panelu, przy wyswietlaczu, może tam znajduje sie rozejście tych kanałów.