Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (MK1) problem z hamulcami  (Przeczytany 1884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline |Paweł Kołodziej

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: dziwnów
  • Posiadany samochód: citroen c5 3,0 v6
  • Miejscowość: dziwnów
(MK1) problem z hamulcami
« dnia: Listopad 26, 2011, 16:27:12 »
Witam . Mam problem z hamulcami a mianowicie  wymiana klocków   uszczelnienia pompy i wymiana  płynu    samochód słabo hamuje tył podnosi się  czym bardziej go obciążę to hamowanie jest słabsze  nie wiadomo co jest  cały układ został porządnie odpowietrzony .Proszę o pomoc

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2011, 16:43:25 »
Do MkI mam już tylko tyle.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Marek_S

  • Gość
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2011, 16:44:27 »
może rozwiniesz tą mysl o podnoszeniu tyłu ? a co rozumiesz że słabo hamuje ?

piotrek

  • Gość
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2011, 16:51:57 »
Może kolega Paweł dojdzie, co się dzieje. Też mam tak czasami (tylko czasami). Tzn. po wciśnięciu hamulca auto słabo hamuje i tył "idzie" do góry. Tak jakby tył w ogóle nie hamował. Przy okazji czuć jakby delikatne "kopanie" w pedał hamulca - jak przy włączonym ABSie ale duuużo słabiej.
Wystarczy szybko puścić i nacisnąć jeszcze raz hamulec i już jest ok.
W związku z tym, że u mnie występuje to sporadycznie, żaden mechanik nie jest w stanie znaleźć przyczyny.

Offline |Paweł Kołodziej

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: dziwnów
  • Posiadany samochód: citroen c5 3,0 v6
  • Miejscowość: dziwnów
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2011, 17:23:50 »
tył auta podczas hamowania podnosi się do góry i to ostro ale oczywiście  nie zawsze   i  w tym czasie hamulec twardnieje  a po ponownym naciśnięciu jest   normalnie ,tak podobnie się dzieje jak bardzo gwałtownie nacisnę  pedał przy ostrym hamowaniu , robi się miękki . Myślę o jednej sprawie może to jest wina korektora siły hamowania  może coś się z nim dzieje.

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 18:10:26 »
Cytuj

Maciej Szcząchor napisał:
Do MkI mam już tylko tyle.



Witaj,
czy mógłbyś przy okazji wstawić instrukcję wymiany tarcz przednich?

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2011, 20:28:22 »
Prosze
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2011, 12:43:46 »
Nie wiem jak u Was, ja 3 tygodnie wstecz naprawiałem tylne zaciski. Na przeglądzie diagnosta zwrócił mi uwagę na kiepsko biorące hamulce z tyłu, a w zasadzie prawie wcale nie wykazywały siły hamowania. Przy wymianie kół zwróciłem uwagę, że coś jest z tymi zaciskami nie halo. Kupiłem zestaw montażowy, naprawczy i nowe klocki na tył zanim pojechałem na przegląd, dzięki temu diagnosta widząc, że faktycznie mam świadomość o ewentualnej naprawie, wbił mi stempel w dowód.  Dwa dni później zabrałem się do pracy. W zaciskach podparły się klocki, które dodatkowo obrosły pyłem z okładzin, co skutecznie je zablokowało. Wyjęcie odbyło się za pomocą małego drążka. Tu jest sedno sprawy, mianowicie, przy poprzednim montażu, potraktowałem powierzchnię pracy zacisków, by lepiej chodziły klocki smarem miedziowym, co jak się okazuje jest fatalnym pomysłem przy zaciskach w C5. Najlepszymi środkami są bowiem smar ceramiczny lub aluminiowy. Po wyczyszczeniu wszystkiego, wymianie osłon tłoczków, złożeniu wszystkiego razem i odpowietrzeniu, na chwilę obecną jest ok. Już kiedyś na forum był temat odnośnie puchnącego zacisku w styku z powierzchnią montażu. Widzę, że u mnie poprzedni właściciel zamienił chyba stronami zaciski, bo widać odciśnięte ślady na zewnętrznej stronie zacisku.

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 279
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: (MK1) problem z hamulcami
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2011, 13:13:37 »
Miedź+stal+aluminum=korozja
Ja posmarowałem pod zacisk tylni (miejsce styku z wahaczem) silikonem wysokotemperaturowym. Od 4 lat jest spokój.
W nowych zaciskach jest inna konstrukcja blachy osłaniającej klocki. Są wycięcia na ucho śruby montażowej.