Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rozpórka  (Przeczytany 2032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Rozpórka
« dnia: Grudzień 03, 2011, 14:50:40 »
Witam!

Czy ktos interesował sie moze bądź zakładał górną rozpórke do xsary? Wiemże ma usztywnić zawieszenie ale czy ktoś ma doświadczenia jakto wygląda w praktyce? Czy jestw ogóle sens choć xsara do zbyt stabilnych samochodów nie zalezy :) Ale ta miękkośc to plus tez :)

Offline Krzysztof Tomala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 73
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
Re: Rozpórka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:41:53 »
Cytuj

Czy ktos interesował sie moze bądź zakładał górną rozpórke do xsary? Wiemże ma usztywnić zawieszenie

To nie usztywnia zawieszenia. Usztywnia nadwozie. Zwiększa precyzję prowadzenia przy szybkiej jeździe po szutrach. To jest istotne przy sportowej jeździe.
Pozdrawiam

Offline Kamil Łobejko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16v VTS
  • Miejscowość: Lublin
Re: Rozpórka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2011, 21:53:28 »
Cytuj

Krzysztof  Tomala napisał:
Cytuj

Czy ktos interesował sie moze bądź zakładał górną rozpórke do xsary? Wiemże ma usztywnić zawieszenie

To nie usztywnia zawieszenia. Usztywnia nadwozie. Zwiększa precyzję prowadzenia przy szybkiej jeździe po szutrach. To jest istotne przy sportowej jeździe.

Tylko? Ciekawa teoria...

Wątpię, że coś znajdziesz, a jak znajdziesz to wątpię, że w ludzkich pieniądzach. Jak chcesz usztywnić to zacznij od zawiasu. A jeżeli już wymyślisz i poprzesz praktyką z jakiego auta pasuje rozpórka to daj znać ;)

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Rozpórka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2011, 14:11:48 »
jeśli już to sam ją zrobie, raczej nie kupie czegos co może nie pasować :) no chyba że nazasadzie prób i błędów kupowac i oddawać tylko nawet nie ma jakiegos punktu zaczepienia...hmm rozstaw kielichów najprędzej bo dziury zawsze mozna dorobic inne. Nie wiem jak u Was ale u mnie na koleicnach przy 120km/h to tak warto trzymać kierownice dość sztywno. Dlatego zaczałem sie tym interesowac. pozatym trzesie mi i trzeszczy caly środek bo sie plastiki powyklepywały jak miałem sztywna belke, myslałem że może to troche zniweluje te dźwieki.

Offline Kamil Łobejko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16v VTS
  • Miejscowość: Lublin
Re: Rozpórka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:34:33 »
Na jakich oponach jeździsz? Wg mnie na dołach czy nierównościach plastiki i tak będą trzeszczały. Rozporki są od tego żeby buda nie pracowała tak jak pracuje przy chłoście na zakrętach.

Offline Jacek Wojdak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 (B7) 1.6 HDI '2011 by Master's
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Rozpórka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2011, 09:10:33 »
Odezwij się jeśli nadal poszukujesz rozpórki. Mam taką dedykowaną do xsary w kolorze czarnym do sprzedania.
był: Peugeot 207 1.6 HDI Premium Pack '2008
potem: Xsara II VTS 2.0i 16V '2003
kiedyś: Xsara I VTS 2.0i 16V '1999,