Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi  (Przeczytany 1052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
« dnia: Grudzień 16, 2011, 12:18:12 »
Witam,

Może mi ktoś poradzi gdzie szukać przyczyny nie włączania światła wewnętrznego po otwarciu prawych drzwi pasażera. Co najdziwniejsze jak otworzę drzwi to zapala się odpowiednia kontrolka na desce, że są otwarte przednie prawe. Sprawdzałem włącznik w drzwiach i poprawnie zwiera do masy.

Czy w drzwiach są dwa włączniki jeden do sygnalizowania na desce otwarcia drzwi a drugi dla włączenia oświetlenia wewnątrz i ja go nie znajduję?

Czy usterki jednak należy szukać gdzieś w instalacji i jak głęboko to gdzieś należy prześwietlać?

Z lewej strony też jest trochę dziwna sytuacja, bo po otwarciu światło się zapala, wewnątrz, ale na desce nie pokazuje, że mam otwarte L drzwi.

Czy dla każdego piktogramu drzwi na desce jest osobna żarówka i może to być przyczyna przepalonej żarówki w desce, czy być może jest to jakoś inaczej rozwiązane, jako jakiś cały moduł np. diodami LED.
Proszę o konstruktywne rady.

Pozdrawiam

Offline Piotr Madry

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: garwolin
  • Posiadany samochód: zx 1.9D i zx 1.8 16V
  • Miejscowość: garwolin
Re: Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2011, 07:25:18 »
zerknij do przełacznika w lampce sufitowej
zasniedziałe styki

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:00:39 »
Dziękuję koledze Piotrowi za odp.

Rodzi się małe "ale", czy do dwóch lampek do ich oprawek w suficie idą osobno przewody z każdego z 4 włączników drzwi?

Lampki wew. reagują poprawnie na otwarcie 3 drzwi poza przednimi prawymi mimo, że na desce ten fakt jest sygnalizowany. Dlatego jak w opisie początkowym wydaje mi się to dziwne.

Pozdrawiam

Offline Piotr Madry

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: garwolin
  • Posiadany samochód: zx 1.9D i zx 1.8 16V
  • Miejscowość: garwolin
Re: Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2011, 21:14:23 »
A wykręcałes  jeden z tych właczników
moze jest tam zestyk podwójny
jeden do lampki
jeden do kontrolki na deske ?

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Nie włącza się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2011, 21:32:06 »
Jak pisałem włącznik w słupku drzwi OK, wyjmowany, oczyszczony i mimo, że prawidłowo zwiera, to działania na światło wnętrza BRAK.

Tylko nie wiem czy powinny być przy włączniku w słupku 2 czy 1 kabel, bo być może, to właśnie gdzieś dalej (i nie wiem gdzie) rozchodzi się to na dwa obwody, ten kontrolek na desce i lampek w suficie. Właśnie nie wiem gdzie poszukiwać tego jakby rozejścia na oświetlenie wnętrza i wskaźnik na desce.

Pozdrawiam