Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Tapicerka C5  (Przeczytany 5416 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:02:41 »
Witam
W zimie bez podgrzewanych jest masakra. Bez kocyka pod pupą hemoroidy murowane. Wiem z doświadczenia bo prędziutko naprawiałem ogrzewane fotele w Citroenie XM, którego posiadałem poprzednio. Tyle, że w XMie dało się naprawić po ściągnięciu tapicerki zewnętrznej. W C5tce już nie da się podobno rozdzielić gąbki od pokrycia. Dlatego przy kupnie należy sprawdzić czy fotele grzeją. Jeżeli nie to tak jakby były bez ogrzewania. Cena więc powinna być jak za zwykłe. Życzę powodzenia w zakupie.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:44:43 »
Nie no, pocieszacie mnie strasznie. Jaka jest szansa, że fotel elektryczny w wersji bez ogrzewania ma mate grzejną i wystarczy tylko montaż wyłącznika? Da się to jakoś sprawdzić? Szukam też kabli do foteli, jak by ktos coś słyszał to dzięki za info. Skrzynke z bezpiecznikami udało mi się już załatwić.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:08:55 »
Czy ktoś sie orientuje czy te przekaźniki są od elektrycznych siedzeń i trzeba je zamontować? Dzięki za info.

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:18:09 »
Te zielone  z prawej strony  G37,G38 G39 G40 to są od sterowania i ogrzewania foteli

Przepraszam:pytałeś o przekażniki ,pomyliłem się
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:48:18 »
Mógłbys zrobić test i wyjąć 1 i zobaczyc czy oba fotele działają? :) Wg mnie są one od foteli i sterowane są jakimś napięciem z BSI, które pojawia się po otwarciu drzwi a z tych dużych bezpieczników idzie przez nie napięcie na fotele. Każdy przekaźnik jest od jednego fotela. To moja teoria, ale jakos tak to musi działać.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:32:03 »
Hmmm, a ja myślałem, że przekaźniki od foteli znajdują siępod nimi. Pod każdym fotelem mam po jednym dużym niebieskim prekaźniku. To jak to jest ?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:31:16 »
Przekaźnik pod fotelem służy do sterowania fotelem i chyba ogrzewaniem. Byc może te przekaźniki w BSI są od czegoś innego, ale na razie 3 osoby, które potwierdziły mi, że mają te przekaźniki mają  też elektryczne sterowanie lub ogrzewanie w swoim aucie. U mnie są manualne fotele bez ogrzewania i nie ma ich jak rownież skrzynki bezpieczników. Najprostszy test to wyjąć te przekaźniki i sprawdzić czy fotele działają. Na wszelki wypadek zamówiłem te przekaźniki najwyżej przydadzą się do czegoś innego.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2012, 16:36:21 »
No to ciekaw jestem jak to jest... Bo i pod fotelem i przy bezpiecznikach mam te przekaźniki.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:07:38 »
Wyjmij przekaźniki z BSI i będziesz wiedział czy są od foteli. Jeśli fotele będą działać (regulacja/grzanie) to znaczy, że nie są od foteli. Ja nie mogę sprawdzić bo ich nie mam :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:26:39 »
Przekaźnik pod fotelem jest od sterowania fotelem - odcina zasilanie coś jak tryb ECO. Do ogrzewania będą pod tablicą rozdzielczą....

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:48:40 »
Czy ma ktos rozpiskę pinów do wtyczek do foteli. Czekam na wiązkę z wtyczkami, ale chciałbym wiedzieć jak to podłączyć. U mnie nie było instalacji. Ma ktoś może rozpiskę pinów do BSI 2,2 hdi? Swoją drogą to nie spodziewałem się, że elektryczne fotele są takie ciężkie, manualne są chyba sporo lżejsze.
Czy fotel kierowcy w C5 posiada funkcję pamięci i jakiś przycisk od tego?

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:29:31 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
Czy ma ktos rozpiskę pinów do wtyczek do foteli. Czekam na wiązkę z wtyczkami, ale chciałbym wiedzieć jak to podłączyć. U mnie nie było instalacji. Ma ktoś może rozpiskę pinów do BSI 2,2 hdi? Swoją drogą to nie spodziewałem się, że elektryczne fotele są takie ciężkie, manualne są chyba sporo lżejsze.
Czy fotel kierowcy w C5 posiada funkcję pamięci i jakiś przycisk od tego?


U mnie nie ma żadnego dodatkowego przycisku do reg/ogrz foteli  ,nie ma też  funkcji pamięci położenia .Nie wiem czy w Mk1 taka funkcja była dostępna.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2012, 15:06:23 »
A ktoś wie jak są zasilane fotele? Czy u kierowcy i pasażera jest tak samo i czy idzie tylko + i -?

Offline Jurek Brzeski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C8 [2005] 2.2 HDI exclusive
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:27:14 »
Witam. Niedawno przekładałem fotele do mojej C5. Stołki skórzane, z elektryką i podgrzewaniem. Poprzednie były bez elektryki. Przekładka banalna, wszystkie przewody są pod fotelami. Dołożyłem bezpiecznik 80A pod maską. Elektryka działa bez zarzutu. Nie działa jedynie podgrzewanie (nie dociera zasilanie), co być może jest spowodowane brakiem przekaźników pod deską... Fotele (grzanie) są sprawne, ale niestey nie znalazłem w okolicach Rzeszowa elektryka, który byłby w stanie uruchomić u mnie podgrzewanie foteli. Może ktoś ma na to jakiś pomysł?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2012, 10:10:17 »
Również uporałem się z montażem foteli. U mnie nie było tak wesoło bo nie było wiązki do foteli więc musiałem zakładać wszytko od zera. Na szczęście kupiłem całą wiązkę i mogłem sprawdzić co i jak jest podłączone. Założyłem kompletną wiązkę z podgrzewaniem i podłączyłem wszystko tak jak fabrycznie i wszystko działa z tym, że moje fotele nie mają podgrzewania. Do podgrzewania nie potrzebne są przekaźniki. Wszystko podłaczone jest do bsi i tych dużych bezpieczników. W wiązce z podgrzewaniem musi być 6 przewodów. Dodatkowo miałem problem z prawym fotelem bo była lekko skrzywiona prowadnica i nie przesuwał się do końca i nie można było przykręcić tylnych śrub. Na szczęście udało mi się wszystko naprawić.