Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio  (Przeczytany 2250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
[MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« dnia: Styczeń 11, 2012, 19:51:41 »
Pytanie odnośnie nawiewu na nogi. Kupiłem wersję z automatyczną skrzynią biegów i jadąc z oraz do pracy (ok 30 minut jazdy) nawiew ogrzewa mi tylko i wyłącznie prawą nogę (kierownica po lewej stronie) tak, że lewa kończy podróż zimna. Zastanawiam się czy nie trafiła mi się wersja dla niepełnosprawnych, po amputacji czy coś podobnego (autko sprowadziłem z Francji). Dodam, że temperatura silnika osiąga środek zakresu dosyć szybko (3.0 V6).
Dodatkowe pytanie odnośnie dmuchawy. Jak mam ustawioną siłę nawiewu na więcej niż dwie "kropelki" to wyraźnie słyszę szum pracy dmuchawy, który przy trzech "kropelkach" i więcej podważa sens słuchania radia.
Jakieś sugestie i porady z tym związane? Odnoszę wrażenie, że coś nie tak z tym u mnie, tym bardziej, że jak włączę tryb "auto" przy ustawionych 26stC to dmuchawa chodzi od razu na więcej niż dwie "krople", przez co ciężko słucha się radia, o rozmowie przez telefon czy z pasażerem nie wspomnę.
Mój niepokój z tym związany potęguje fakt, że to jest wersja Exclusive, a w Xantii V6, którą dotychczas użytkowałem nie miałem podobnych problemów.

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 19:59:35 »
Poczytaj o wyrobionych połączeniach motoreduktora i klap nawiewu- podejrzewam że  tam jest Twój problem z zimną nóżka........
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 20:05:36 »
Dzięki za radę, rozumiem, że jest jakaś klapka rozdzielająca nawiew na prawą i lewą nogę? Może i tak jest, bo prawa noga ma całkiem dobry nawiew, a na lewą nie wieje wcale. Czy w Lexii pojawia się wtedy jakiś błąd? Byłem na diagnostyce w sobotę i niczego złego tam kolega nie wykrył z nawiewem.
Jak się mogę upewnić, że o to u mnie chodzi?

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2012, 20:07:14 »
Cytuj

Dariusz Gołębiowski napisał:
Poczytaj o wyrobionych połączeniach motoreduktora i klap nawiewu- podejrzewam że  tam jest Twój problem z zimną nóżka........


To nie wina motoreduktora,nawiew na nogi mu działa i grzeje.Po prostu c5 ma gówniany nawiew na nogi(też mnie to wku...lo) i raczej się z tym nic nie zrobi,kiedyś już chyba nawet o tym pisaliśmy.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2012, 20:28:28 »
No nawiew faktycznie du pa. Mialem kiedyś autko ze skandynawi jak pusciłem na nogi to miałem wrażenie że ktoś mi prasuje spodnie bez ściągania
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2012, 20:29:32 »
Tego się obawiałem. A co z szumem dmuchawy? Też jest taki tandetny? Czy rury wentylacyjne w desce C5 posiadają jakieś tłumiki szmerów?

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:13:51 »
Nagraj ten dźwięk to Ci podpowiemy czy to normalne czy masz za głośno bo tak to nie wiemy czy coś co dla ciebie jest głośnie to dla innych może być np średnie.

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:18:53 »
Z szumem tez nic nie zrobisz,mozna by moze troche wyciszyc smarujac lub wymieniajac lozysko w dmuchawie,musisz sie przyzwyczaic do pewnych urokow tego auta.
ps.ciesz sie ,ze ci jeszcze nie piszczy wentylator,czasami w chlodne dni przez chwile lubi wydac taki dzwiek ze kur....ca bierze. :)

Offline Sebastian Kabziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0HDI 140KM
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:44:14 »
Niestety to normalne, u mnie też jest słaby nawiew na nogi oraz dość głośny szum powietrza, dlatego nie używam trybu auto bo bym własnych myśli na początku jazdy nie słyszał. Niestety ale tematem nawiewów w tym modelu to raczej Citroen się nie popisał...

Offline Szymon Gehrke

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Posiadany samochód: citroen C6 2,7 HDI '2006
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:13:36 »
Potwierdzam - niestety ten typ tak ma.

Nawiew na nogi jest tylko spod konsoli środkowej i dlatego lewa jest niedogrzana, a potęguje to fakt, że w automacie nią nie ruszamy i krew słabiej krąży... ;)

Szum tak samo - po starcie elektronika robi wszystko, żeby osiągnąć zadaną temperaturę, czyli dmucha ile sił ;)

Nawet elektryczna nagrzewnica przez pierwsze kilka minut nie pomaga.

Ustaw na początek 19-20 C i zobaczysz, że będzie ciszej. I tak auto nierozgrzane nie jest w stanie  osiągnąć wyższej temperatury wewnątrz, jeżeli na zewnątrz jest ok. 0 C.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:01:30 »
Mnie sie wydaje ze pod deska jest wystarczajaco duzo miejsca by poprowadzic nowy kanal tak by wialo na stopy od strony kolumny kierow kierowniczej
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Artur Rylich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 152
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: C5 II SX 2.0 HDI 2005; C3 I Exclusive 1.6 PB+LPG 2002
  • Miejscowość: Toruń
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2012, 14:20:46 »
Witam!

Tak się zastanawiam po co komu 26 stopni w aucie?

Ja nawet w największe mrozy jeżdżę bez kurtki i właściwie nigdy nie musiałem gmerać w ustawieniach trybu auto. Temperaturę mam ustawiona między 19 a 22, nawiew pracuje cicho, a jak się ustabilizuje temperatura jest praktycznie niesłyszalny.

Możliwe że czujnik temperatury w desce przekłamuje ci odczyty i próbuje to zrekompensować mocniejszym nawiewem. Spróbuj przedmuchać kratkę od czujnika sprężonym powietrzem. Znajduje się ona po prawej stronie blisko konsoli centralnej, takie 3 poziome szczeliny długości około 1.5 cm.

Pozdrawiam
BHole
Kiedyś: CX 2000 "Czrwony Smok", CX 25 TRD Limousine "Zielona Potwora", SAXO 1.5D "Saxofon"
Aktualnie: C5 II SX 2.0 HDI "Szary Wieloryb"; C3 I Exclusive 1.6 PB+LPG

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:41:51 »
auto ma relatywnie niewielki przebieg i ten system chyba działa sprawnie, o dziwo jeszcze.

Przeczytaj uważnie w czym leży problem.
Tryb auto nawiewa na nogi i szybę przednią. Skoro na same nogi ledwo wieje to co dopiero jak dorzucisz szybę?

Dzieci w szkole podstawowej po w miare pilnym podejściu do lekcji fizyki wiedzą, że ciepłe powietrze powinno dmuchać na dół pomieszczenia, a nie górę.

Samo działanie systemu auto jest komiczne. Jak masz zimny zupełnie silnik i ustawisz 25 stC to dmucha zimnym. Ech, żałosne.

Offline Adrian Pawlak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Były Citroen XM 2.1TD bordowy, Citroen XM 2.1TD czarny, Peugeot406, Saxo 1.1, Peugeot 206 1.9d jest Citroen C5 mkI 2.0 16V, Megane 1.5dci
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:40:47 »
Skoro o ogrzewaniu temat to się podepnę u mnie między poziomem nadmuchu 2 a 3.5 słychać straszny pisk niskiej częstotliwości. Dochodzi on z prawej strony auta i jest delikatnie mówiąc denerwujący

Offline piotr biniek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 Break 1.8 - 125 km
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MKI] Ogrzewanie nóg, nawiewy, tryb auto oraz radio
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:50:38 »
ja bym sprawdził filtr powietrza, w poprzednim aucie nawiewy były słabe mimo b głośnej pracy dmuchawy i puszczenia jej na pełną moc. Oczywiście chałas był niezły a nadmuch słaby - winnym był filtr powietrza nawiewu - totalnie zapchany.