Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7  (Przeczytany 4452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« dnia: Luty 20, 2012, 13:09:58 »
Po poszukiwaniach reflektorów na allegro znalazłem do Xsary I lampy na żarówki H7. Obecnie mam reflektory z żarówką H4. Pytanko proste a mianowicie czy wymiana reflektorów na te z H7 daje większy komfort podróżowania nocą i więcej światła czy to za wszystko jedno. Wiem tylko że na  H4 stosuje się w reflektorach ryflowanych a h7 w gładkich i że H4 są żarówkami dwużarnikowymi (światła mijania i drogowe obsługuje jedna żarówka), natomiast w h7 wymaga reflektora ze szkłem gładkim i że są to żarówki jednożarnikowe oraz że żarówki H7 mają takie samo mocowanie jak żarówki H1 i że można je stosować naprzemiennie. Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii lub też robił rozeznanie w temacie?
pozdrawiam
Łukasz

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 13:55:21 »
Przejrzyj te wątki, może trochę temat Ci się rozjaśni:
wątek nr 1
watęk nr 2

Ja temat badałem jak miałem X1 i miałem do wymiany reflektor. Wymiana na nowe H7 to droga sprawa, wymagająca przeróbki instalacji elektrycznej. I nie dająca w praktyce bardzo znacznego polepszenia względem nowego reflektora H4.
 
Xsara
 

Gachu

  • Gość
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 16:42:40 »
pamiętaj jeszcze o jednym, H7 jest droższa i częściej się przepala, w oplu omedze padały średnio co 6 miesięcy i to nie jakieś badziewne ale osram lub philips

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 13:08:00 »
Panowie bo będę musiał stanąć przed faktem wymiany reflektorów i skoro będę musiał kupić nowe to czy byłby sens wymiany na te z żarówkami H7.
Problem w tym że nawet ASO Citroena nie potrafiło powiedzieć jak wielka była by to modyfikacja instalacji, a mianowicie czy to tylko wymiana kostek, czy też zmiana alternatora itp. Powiedzieli tylko, że pobór energii byłby raczej ten sam.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 13:42:16 »
Zamian kostek plus ewentualnie zmiana sterowania mijania/drogowe (w H4 drogowe wyłączają mijania, jak jest w H7 to nie wiem).
Pobór mocy jest ten sam lub prawie ten sam. Jak będziesz kupował nowe światła to unikaj TYC i DEPO. Ja z nich nie byłem zadowolony. Lepiej kup "oryginalne zamienniki" np. Carello, Valeo, Bosch.
 
Xsara
 

Gachu

  • Gość
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 19:46:22 »
przy osobnych lampach jak włączasz długie to krótkie świeca cały czas, w grę wchodzi modyfikacja przełącznika

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 22:55:27 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
przy osobnych lampach jak włączasz długie to krótkie świeca cały czas, w grę wchodzi modyfikacja przełącznika


W Xsarce I od nowości przełacznik włączał naprzemiennie światła długie/krótkie. Kiedy padł mi przełącznik kupiłem nowy w ASO wg VIN. Po jego włożeniu okazało się że światła mijania nie wyłaczają sie kiedy włączałem drogowe, tylko świecą oba. Wszystko działało tak około 2 lat do momentu sprzedaży samochodu. Nie było żadnej awarii.

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2012, 12:07:10 »
Cytuj

Marek Ogrodowski napisał:
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
przy osobnych lampach jak włączasz długie to krótkie świeca cały czas, w grę wchodzi modyfikacja przełącznika


W Xsarce I od nowości przełacznik włączał naprzemiennie światła długie/krótkie. Kiedy padł mi przełącznik kupiłem nowy w ASO wg VIN. Po jego włożeniu okazało się że światła mijania nie wyłaczają sie kiedy włączałem drogowe, tylko świecą oba. Wszystko działało tak około 2 lat do momentu sprzedaży samochodu. Nie było żadnej awarii.


NIe wiem czy lampy i żarówki H4 są przystosowane do tego by świeciły oba żarniki jednocześnie. Jeżeli w lampach z żarówkami H4 palą się oba żarniki jednocześnie to jest nie 2x55W (mijania czy 2x60(drogowe) tylko 2x115W, wiec pytanie czy nie będzie to zbyt duże obciążenie instalacji. Moje większe obawy budzi jednak większa ilość ciepła gdy będą świeciły oba żarniki jednoczenie i czy nie spowoduje o uplastycznienia plastiku lampy.

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2012, 12:18:56 »
Na koniec poprosił bym również o jakieś szczególnie uwagi przy samodzielnej wymianie lampy. Tzn a co uważać, jakieś ewentualne triki, itp by dobrze zamontować i nie męczyć się bez potrzeby.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2012, 14:39:28 »
Aby wymienić lampę w Xsarze 1 trzeba zdjąć cały przedni zderzak. Ja próbowałem tylko poluzować i skończyło się to głęboką rysą zderzaka.

Druga sprawa – o ile dobrze pamiętam to w H4 w większości samochodów, mignięcie długimi nie powoduje gaśnięcia mijania. Dopiero załączenie długich na stałe wyłączało mijania.
 
Xsara
 

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: wymiana reflektorów z żarówkami H4 na H7
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2012, 08:20:52 »
Tak właśnie jest z długimi i mijania w X1 z H4.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM: