Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKI ESP złodziej komfortu  (Przeczytany 8003 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 18, 2012, 07:22:17 »
Dobrze, że jesteś zadowolony, gratuluję samochodu. Masz szczęście, że Cię to esp nie zabiło w tej kałuży, ono nieprzewidywalnie pracuje w takich sytuacjach, bez niego, o ile jechałeś na wprost pojechałbyś nadal prosto.

Możesz napisać coś konkretnego o tym velsatisie?

C5 wystawiony na sprzedaż.

Marek_S

  • Gość
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 18, 2012, 09:27:36 »
moge ale po co , to forum citroena . Gdzie wystawiłeś i za ile ?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 18, 2012, 09:37:06 »
Do wszystkiego trzeba się przyuczyć. Autem z ABS też jest inna technika hamowania. Ciekawe czy znajdziesz velsata bez ESP. Swoją drogą to dopiero awaryjne auta. Laguna, Espace i Vel Satis najbardziej awaryjne renówki. Poza tym przyglądałeś się "precyzji" z jaką jest to poskładane? Życzę Ci żebyś nie wpadł z deszczu pod rynnę.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2012, 09:52:20 »
Irku inna technika hamowania? Rozumiem, że przy każdym hamowaniu włącza Ci się ABS? Jaka to inna technika hamowania? Ja po prostu naciskam pedał hamulca w każdym pojeździe od rowera po samochód, no ale ja tak ostro nie hamuję, C5 nie jeżdżę w rajdach i chyba ABS jeszcze mi się nie uruchomił mimo  niedawnej zimy.

Ja chyba jestem jakimś szczęściarzem, bo jako tako mi samochody jeżdżą i pozwalają się przemieszczać mimo wielu mitów o awaryjnościach i nie zwracam już uwagi na tego typu legendy.

Marek_S

  • Gość
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2012, 09:56:56 »
W zimie nie uruchamiał Ci się ABS ?? dziwne mnie się to zdarzało tyle ze nie wiem jak sie jeździ inaczej niż bez ABS bo mnie to zaciekawiło bo ja nie wiem ... A mnie czasem ESP zadziała przy starcie ze skrzyżowania na mokrej nawierzchni ,

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2012, 10:08:12 »
No może przesadziłem, może faktycznie kilka razy na śniegu mi się odpalił. ESP nie działa przy starcie, ech. ESP to ESP.

Marek_S

  • Gość
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2012, 10:14:36 »
no to na śliskim depnij z buta i zobacz co sie dzieje . Może masz uwalony sterownik .
P.S przestaje śledzić wątek po Twojej dobrej radzie .

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2012, 10:15:59 »
Jak na śliskim depnę buta to zadziała ASR. Niczego nie mam uwalonego, tak to wygląda, ASR działa prawidłowo i całkiem nieźle. Teraz już chyba nie działa bo wyłączył się razem z ESP.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 18, 2012, 10:35:54 »
Cytuj

Jacek Anioł napisał:
Irku inna technika hamowania? Rozumiem, że przy każdym hamowaniu włącza Ci się ABS? Jaka to inna technika hamowania? Ja po prostu naciskam pedał hamulca w każdym pojeździe od rowera po samochód, no ale ja tak ostro nie hamuję, C5 nie jeżdżę w rajdach i chyba ABS jeszcze mi się nie uruchomił mimo  niedawnej zimy.

Ja chyba jestem jakimś szczęściarzem, bo jako tako mi samochody jeżdżą i pozwalają się przemieszczać mimo wielu mitów o awaryjnościach i nie zwracam już uwagi na tego typu legendy.

Kolego, czy na śliskiej nawierzchni tak samo operuje się pedałem hamulca w aucie z ABS i bez niego? Czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że z jednej strony w C5 wszystko Ci przeszkadza, a z drugiej chcesz z niego zrobić samolot. Może C5 to auto nie dla Ciebie?

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 18, 2012, 10:42:35 »
Po co teksty w stylu dla kogo to auto? tak nie dla mnie i chcę je sprzedać, ale jeszcze nim muszę jeździć, niestety, to już ustalono wyżej.

Nie wiem jakie masz techniki hamowania swoim samochodem, ale być może warto założyć nowy wątek na ten temat?

W tym wątku poruszamy kwestię wpływu ESP na komfort zawieszenia i proszę o wkład do dyskusji.

P.S. W kwestii techniki hamowania jednak:) dla rozluźnienia atmosfery, może Irku będziesz uprzejmy przyjrzeć się mojemu filmikowi z jednego ze sprintów i poradzisz mi co mógłbym poprawić? Szczególnie nie wyszły mi dohamowania 0:30 oraz 1:44.

http://www.youtube.com/watch?v=cld5JKDwqtw

P.S. Z ZX wyrzuciłem ABS, pewnie głupi byłem?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 18, 2012, 11:33:35 »
Samochody do takiego przeznaczenia pozbawiane są wszelkich systemów - po co? Sam sobie odpowiedz. Ulica to nie OS i tam się to wszystko przydaje. Są tacy co w normalnym życiu tego nie potrzebują (niektórzy piorą w rękach bo im pralka nie potrzebna). Będąc kierowcą powinieneś wiedzieć o technikach hamowania z i bez ABS.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: MKI ESP złodziej komfortu
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 18, 2012, 11:38:16 »
No cóż, już nie dam rady. Napiszę Ci tylko, że te systemy w stylu ABS, ESP czy kontrola trakcji nie zostały wymyślone na ulicę. Ale widzę, że jakiego argumentu bym nie podał to zarzucasz wątkiem w inną stronę. Mi się wydaje, że wiem jak się hamuje i jak pisałem wcześniej czy jadę rowerem czy samochodem zawsze hamuję tak samo. Na sprintach hamuję inaczej, ale nie hamuję tak w jeździe na co dzień, a C5 służy mi do takiej jazdy, więc nie potrzebuję w nim żadnych systemów, które i tak leżą odłogiem.