Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kto sam wymieniał drążek kierowniczy?- bo mam pytanko  (Przeczytany 2065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
kto sam wymieniał drążek kierowniczy?- bo mam pytanko
« dnia: Marzec 30, 2012, 11:31:22 »
Witam
Mam do wymiany drążek kierowniczy wiec kupiłem nowy TRW i chcę go wymienić - tylko nie wiem po co i gdzie należy załozyć tą podkładke co dostałem razem z drązkiem w komplecie.

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Re: po co ta podkładka do nowego drążka kierowniczego?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2012, 12:09:57 »
Podkładka która wygląda jak ząbkowana służy do tego, żeby nie odkręcił się drążek i zakłada się ją od strony maglownicy. Jeżeli dobrze się przyjrzysz końcówce którą wkręcasz od strony przekładni to tam powinny być nacięcia które po dokręceniu drążka z podkładką nie dają mu się luzować.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
Re: po co ta podkładka do nowego drążka kierowniczego?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2012, 13:02:42 »
Cytuj

Grzegorz Żebrowski napisał:
Podkładka która wygląda jak ząbkowana służy do tego, żeby nie odkręcił się drążek i zakłada się ją od strony maglownicy. Jeżeli dobrze się przyjrzysz końcówce którą wkręcasz od strony przekładni to tam powinny być nacięcia które po dokręceniu drążka z podkładką nie dają mu się luzować.[/qR
Rozumiem ze nakretke tak zakładam aby wyciecia na niej były skierowane w "jabłko" drążka?


Rozumiem ze nakretke tak zakładam aby wyciecia na niej były skierowane w "jabłko" drążka?

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
Re: po co ta podkładka do nowego drążka kierowniczego?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2012, 10:25:36 »
Cytuj

Marcin Stankowski napisał:
Cytuj

Grzegorz Żebrowski napisał:
Podkładka która wygląda jak ząbkowana służy do tego, żeby nie odkręcił się drążek i zakłada się ją od strony maglownicy. Jeżeli dobrze się przyjrzysz końcówce którą wkręcasz od strony przekładni to tam powinny być nacięcia które po dokręceniu drążka z podkładką nie dają mu się luzować.[/qR
Rozumiem ze nakretke tak zakładam aby wyciecia na niej były skierowane w "jabłko" drążka?


Rozumiem ze nakretke tak zakładam aby wyciecia na niej były skierowane w "jabłko" drążka?

I niestety założyłem bez tej podkładki gdyż ni jak mi ona nie pasowała (zgrubienie) a poza tym po odkręceniu starego drążka tez jej nie było.
a dodam że na stronie serwisowej po wpisaniu VIN-u nie mam tej podkładki a w innych wersjach XP oraz Pratnera ona wystepuje:

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
Re: kto sam wymieniał drążek kierowniczy?- bo mam pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2012, 00:01:41 »
ok chyba sprawa się wyjaśniła ta podkładka dystansowa zakładana jest do Berlingo a że drążki są takie same wiec dają w komplecie - tak przynajmniej wynika z "Citroën Service"

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Re: kto sam wymieniał drążek kierowniczy?- bo mam pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:33:37 »
Ja wymieniałem u siebie drążek kierowniczy i żadnej z tych podkładek na zdjęciach nie miałem, była ale inna.