Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen ZX 1.4i przedmuchy z korka wlewu oleju  (Przeczytany 1200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Citroen ZX 1.4i przedmuchy z korka wlewu oleju
« dnia: Czerwiec 19, 2012, 11:18:21 »
Witam. Ostatnio borykałem się w mojej cytrynie z wyciekami oleju pokrywy zaworów, opanowałem to ale zauważyłem też tłuste ślady przy korku oleju i kiedy odkręciłem korek na odpalonym silniku to zauważyłem, że są przedmuchy. Przedmuchy są takie, że jak położę odwrotnie korek na wlewie to lekko podskakuje. Przypuszczam, że to te ciśnienie wydmuchiwało olej. Słyszałem różne wersje, że przedmuchów nie powinno być, a niektórzy zaś mówili że niektóre silniki tak poprostu mają.... Jak to ma się w tym starym TU3M i jaka może byc tego przyczyna? Dodam, że samochód ma przejechane 150 tys. jeździ na syntetyku 5W40 i nie bierze oleju a przedmuchy z pokrywy zaworów nie zawierają spalin, same powietrze o zapachu oparów oleju, do tego bardzo lekki ruch powietrza z bagnetu po jego wyciągnięciu. Dla pewności sprawdzę kompresję jeszcze tylko powiedzcie ile to może kosztować żeby nie przepłacać?
Czy usterką może być odma? Jeśli tak to które węże dokładnie i jak sprawdzić.
Pozdrawiam.

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Citroen ZX 1.4i przedmuchy z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2012, 00:14:51 »
Żyje tu ktoś? Możecie w ogóle chociaż zobaczyć jak w waszych silnikach wygląda sprawa przedmuchów? strasznie nie daje mi to spokoju i chyba przez to mam wrażenie jak bym miał za mało mocy...

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Citroen ZX 1.4i przedmuchy z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2012, 08:09:52 »
Daj sobie z tym spokój
Każdy TU3 tak dmucha - normalny w tych warunkach ruch powietrza, nie przejmuj się tym.
Generalnie TU3 to dobre silniki, jedyną wadą jest padająca zbyt często uszczelka pod głowicą